העברת כסף משוויץ - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
  • אלמונית

נשלח ע"יאלמונית 19:02, 24 באוגוסט 2012

אימי[זקנה וחולה] חיה בפריז הרבה שנים, יש לה חשבון חיסכון בשוויץ עם סכום מאד מכובד ביורו. אני רשומה על החשבון כמיופה-כח. האם אני יכולה להעביר את הכסף משוויץ לארץ בלי שיעשו לי בעיות בבנק, רק עם הסבר שהכסף ניתן לי ע"י אימי? מקור הכסף היה מפיצויים מגרמניה שנאגרו במשך השנים. אין לי יותר מדי מסמכים המעידים על כך. בתודה רבה מראש

השב
  • 19:47, 2 בספטמבר 2012

אלמונית שלום - בעת הכנסת הכספים עשוי הבנק לברר מולך את מקורם. אם מדובר במתנה והכספים יופקדו בחשבון שלך בלבד, אמור הבנק להסתפק בתשובתך. יחד עם זאת, הדבר אינו מבטיח שרשויות המס לא תדרושנה בעתיד הבהרות נוספות לגבי מקור הכסף. אם מדובר בכספים שאת מחזיקה בנאמנות עבור אימך - ידרוש הבנק שתפתחי חשבון נאמנות עבור אימך. בברכה,

תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.