סיפור קצת מורכב - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • ש

  נשלח ע"יש 15:35, 20 בנובמבר 2012

  הורי חמי נפטרו בחו"ל בתאונה לפני 30 שנה . נותרה שם דירה שהאחים של חמי נשארו לגור בה. משך הזמן הם התחתנו ועברו ורק לאחרונה מכרו את הדירה שלא היתה שווה יותר מדי . האח של חמי הביא לו 22K $ שאחרי כל ההוצאות שם זה מה שנותר. חמי פנסיונר (היה עצמאי אבל מזמן אינו עובד) השאלה היא האם צריך לדווח על כך ?? האם יש על הסכום מיסוי כלשהו??

  השב
 • 17:06, 26 בנובמבר 2012

  ש שלום - שאלתך חסרה פרטים מהותיים. למשל לא ברור על שם מי הייתה רשומה הדירה בזמן מכירתה (האם גם על שם חמך או רק האחים). לא ברור האם וכיצד חמך דיווח על הדירה בהצהרות הון שהוא הגיש כעצמאי. גם לא ברור האם שולם מס בחו"ל בזמן המכירה והאם קיימת אמנת מס מול אותה מדינה. ככלל, תושב ישראל חב במס על רווח שהופק ממכירת דירה בחו"ל, אלא שלכלל זה יש גם חריגים, ואני מציע לפנות למומחה בתחום על מנת לקבל תשובה מדוייקת בשים לב לנסיבות הספציפיות. באשר לחובת הדיווח לרשות להלבנת הון על הכנסת הכספים (להבדיל מחובת הדיווח לרשויות המס), ככל שהם מועברים לארץ בהעברה בנקאית, אין צורך בדיווח מיוחד מצד חמך. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.