העברת כספים לארץ - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 16:25, 12 בדצמבר 2012

  אני שכיר (תמיד הייתי) נשוי+ילדים, עבדתי בחו"ל מספר שנים כשכיר עד לפני כ 10 שנים, אז חזרנו לארץ. ישנם כספים שהצטברו במהלך השהות בחו"ל. האם אני יכול להעביר לארץ את הכספים, ללא תשלום מס ו/או חשש מהלבנת הון?

  השב
 • 13:05, 16 בדצמבר 2012

  גלעד שלום - אין מניעה להעביר את הכספים לארץ. באשר להיבטי המס - התשובה לשאלת החיוב במס על הכנסותיך כשכיר בחו"ל תלויה במשתנים רבים (כולל מיקום מרכז חייך בתקופת עבודתך בחו"ל ועוד). גם ההכנסות (למשל מריבית) על הפקדון בחו"ל עשויות לחוב במס בארץ. באשר להלבנת הון, ככל שמדובר בכסף שמקורו חוקי ושולם עליו מס, אין סיבה לחשוש מעבירה של הלבנת הון, אלא שיש לזכור לדווח על הכנסת הכספים במעבר הגבול מעל סכום הפטור אלא אם כן מדובר בהעברה דרך חשבון הבנק (שאז הבנק ידווח מיוזמתו). בברכה,

  תגובה
 • 15:43, 16 בדצמבר 2012

  עו"ד ברקאי - תודה על התשובה.
  שאלה קצרה נוספת - הסכום הפטור עד כמה שידוע לי היום במעבר גבול הוא שוו"ע לכ 100 א' ש"ח. זה גם סכום הדיווח המחויב לבנקים לדווח בהעברה בנקאית, או סכום אחר?

  תגובה
 • 20:58, 19 בדצמבר 2012

  גלעד שלום - הבנק מחוייב לדווח על העברות בנקאיות בסכום של 1 מיליון ש"ח או יותר. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.