מיסוי על כספים מחו״ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 06:38, 25 בינואר 2013

  שלום רב, ברצוני להעלות שאלה בנוגע לשכר שהרווחתי באנגליה, שם הרווחתי את הכסף ביושר ובעבודה קשה, היה לי תיק עוסק מורשה ומס שולם למלכה כנדרש בחוק האנגלי ויש לכך תיעוד וניירת שמוכיחה את הסכומים. שאלתי היא: יש בידי סכום של 100000$ שאני מעוניין להפקיד בחשבון העו״ש שלי בארץ , מה החוק אומר בנוגע להכנסה מסוג זה ? האם אני אמור לשלם מס הכנסה למרות ששילמתי מס באנגליה? האם מחובתי לדווח ולהצהיר על כך שיש שינוי בהכנסה שלי לרשות המיסים בארץ? בתודה מראש על ההתייחסות.

  השב
 • 16:33, 27 בינואר 2013

  ליאור שלום - חבות המס בישראל תיגזר מקביעת התושבות שלך בתקופה הרלוונטית, בהתאם לפרמטרים הקבועים בחוק ולאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבריטניה, שמטרתה "לחלק" את נטל המס בין המדינות ולמנוע כפל מס בהתאם למושב הקבע של הנישום ולסוג ההכנסה. לעיתים קרובות התשובה נגזרת ממכלול נסיבות שיש לבחון בזהירות באמצעות מומחה בתחום. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.