החזר הלוואה של אדם שנפטר - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 10:07, 13 בפברואר 2013

  אבי ז״ל קיבל הלוואה לפני שנתיים מאחותי וקנה דירה שניה ונפטר לצערנו. האם אני יכול להעביר לאחותי סכום כסף גדול מבלי שהדבר ידווח לרשויות המס בשל עובדת היותי עצמאי? יש בעיה אם לאחר שאחזיר את הכסף תתבצע עיסקת מתנה של חלק מהנכסים שהיו ברשות אבי?

  השב
 • 11:07, 19 בפברואר 2013

  מנחם שלום - לסיטואציה שאתה מתאר יש לא מעט השלכות במישורים שונים. כעקרון, אתה חופשי להעביר לאחותך כספים בכל סכום שתחפוץ, אולם הפקדות לחשבונה בסכומים גדולים עשויות להיות מדווחות לרשות לאישור הלבנת הון (ולא בהכרח לרשות המיסים). יחד עם זאת, אם הכסף נועד בפועל "לרכוש" את הזכויות בדירה מאחותך, הרי שלכאורה מדובר בעסקה החייבת בדיווח. לנוכח הסיטואציה המורכבת אני מציע לך להתייעץ עם מומחה בתחום המס לפני שתתחיל במהלך. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.