כספים בחשבון - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • אחד העם

  נשלח ע"יאחד העם 12:16, 1 במאי 2013

  שלום. בחשבון בנק שלי הופקד במהלך שנים מזומנים מהכנסות עבודה צדדיות של אבי. כיום הוא מקבל השלמת הכנסה מבטח לאומי. החשבון רשום על שמי, אני שכיר. מדובר על כ 350 אלף שקל. האם הבנק מעביר מידע לרשויות על חשבון המנוהל בניירות ערך ופק"מ? האם צריך לדאוג ממשו?

  השב
 • 15:08, 6 במאי 2013

  אחד העם שלום - במקרים מסויימים הבנק רשאי כמובן להעביר מידע לרשויות. קשת המקרים רחבה ויכולה לנוע בין העברת מידע לרשויות המס בזיקה לניכוי מס במקור על הכנסות מניירות ערך, ועד להעברת מידע לרשות לאיסור הלבנת הון על פעולות חריגות בחשבון. אפשרות נוספת היא שתקבל דרישה להגיש הצהרת הון, ואז יתכן ותידרש להסביר את מקור ההון שנצבר בחשבון. מבלי לקבל פרטים נוספים, קשה להעריך את מידת הסיכון שאליו אתה חשוף. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.