מיסוי העברת כסף מחו''ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 19:07, 19 באוגוסט 2013

  שלום רב. אני אמור לקבל סכום של כ-18000 $ בהעברה בנקאית כחלק של ירושה. השאלות הן 1. האם אני חייב לדווח על כך ולאן? 2. מאיזה סכום חלה חובת הדווח? 3. הבנק מדווח או המקבל את הכסף? 4. מהם אחוזי המיסוי? 5. מה היא הדרך הטובה ביותר של העברת הכסף מחו''ל ע''מ לחסוך במיסים?

  השב
 • 13:35, 25 באוגוסט 2013

  דוד שלום - בהעברה בנקאית אתה לא נדרש לדווח. הבנק כבר עושה זאת. אין חבות במס על כספי ירושה. בברכה,

  תגובה
 • 06:36, 28 באוגוסט 2013

  מה עם שאר השאלות שהוא שאל?

  תגובה
 • 13:26, 28 באוגוסט 2013

  רונן שלום - תשובותיי עונות על כל השאלות שנשאלו. למען הבהירות, אשוב על תשובותיי באופן מפורט:
  1. אין חובת דיווח מצד מקבל העברה בנקאית. הבנק כבר מדווח לרשות לאיסור הלבנת הון בהתאם לפרמטרים החלים עליו מכח החוק והוראות המפקח על הבנקים. 2. מקבל העברה בנקאית אינו מדווח. הבנק מדווח. 3. ראה תשובתיי לעיל. 4. אין מס על קבלת כספים בירושה. 5. ראה תשובתי לשאלה 4. בברכה,

  תגובה
 • 05:09, 6 בינואר 2015

  אם הירושה התקבלה בחו"ל - מה צריך לעשות בכדי לוודא שהכסף ידווח ככספי ירושה? בגדש על חשבון בנק של נפטר שחולק בין יורשיו

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.