העברת כספים מחו״ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • ילנה

  נשלח ע"יילנה 16:20, 19 בנובמבר 2014

  שלום רב . אמא שלי מכרה דירה ברוסיה ואנחנו רוצים לקבל כסף הזה בארץ ולחלק בינינו. הסכום הוא בערך 34000$. השאלה שלי אם אני צריכה לשלם מס על הסכום הזה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  16:39, 19 בנובמבר 2014

  שלום וברכה!

  כעקרון, החל משנת 2003 בעקבות תיקון 132 לפקודת מס הכנסה, הורחב מעגל המס בישראל וכך, תושב ישראל חייב במס גם על הכנסות אשר הופקו מחוץ לישראל.

  עם זאת, במקרה הספציפי אותו את מציינת, יש לבחון מספר פרמטרים נוספים כגון: מקור הכסף לרכישת הדירה בעבר, האם מדובר בירושה?, באיזה סכום נרכש הנכס ברוסיה ומתי? ועוד שאלות נרחבות אשר יש בכוחם לצמצם את חבות המס בישראל ובמקרים מסוימים אף לנטרלה.
  לאחר מכן יש לבחון, בהתאם לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרוסיה האם שולם מס בגין המכירה ברוסיה והאם ניתן לערוך קיזוז.

  כפי שניתן להבין לעיל, קיים קושי לתת מענה מדוייק במסגרת תשובה קצרה בפורום וע"כ אנו מזמינים אותך ליצור קשר עימנו לשם קבלת תשובה מפורטת ומדוייקת יותרץ

  תוכלי להשיג אותנו במשרדנו במספר 03-5522275

  בהצלחה.

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.