דחוף- העברת כספים מסבתא בחו"ל לנכד - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • כוכב

  נשלח ע"יכוכב 23:29, 14 בפברואר 2015

  שלום, אודה לכם על מענה: סבתא, תושבת חו"ל רוצה להעביר לנכד תושב ישראל, סכום כסף של 200,000 יורו במתנה לחשבון בארץ. 1. האם יתכן מיסוי / בדיקה של מס הכנסה או שמתנה תמיד פטורה ממס? 2. האם יש חובת דיווח של הנכד? מאיזה סכום הבנק חייב לדווח על ההעברה, והאם כדאי לפצל אותה? 3. האם תתכן בדיקה של הרשויות עקב חוק אישור הלבנת הון? (אין בעיה עם מקור הכסף). תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  14:55, 1 במרץ 2015

  שלום וברכה!

  כעקרון על העברות במתנה מחו"ל לא אמור לחול מס, עם זאת, רשות המיסים מקשיחה עמדות בעניין שכן לא בכל יום מתקבלת מתנה בסכומים שכאלה ועכ יש להגיע להסכם מסודר אל מול הרשות.
  הבנקים בעצמם אינם נותנים לבצע כיום סתם כך העברות כספים מחו"ל, בטח ובטח כאשר מדובר בסכומים שכאלה וע"כ יש לבחון המקרה ולהסדיר העניין אל מול הבנק מראש (אשר בד"כ מבקש חוות דעת משפטית בעניין)
  כמובן שהרות לאיסור הלבנת הון יכולה לבחון את מקור הכסף ולנטרל חשש להלבנת הון.

  אנו ממליצים לפנות אלינו לשם קבלת ייעוץ מסודר בעניין שכן הנושא אינו אינו פשוט כלל ויש לפעול באופן מסודר ומוקפד ולהכין את השטח טרם ביצוע ההעברה בפועל.

  ניתן להשיג אותנו במספר 03-5522275.

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.