אי הגשת דו"ח שכיר - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 05:09, 30 בדצמבר 2015

  לא הוגשו דוחות מס לזוג נשוי ששתיהם שכירים ולא עובדים יחד.מתנהלים מספר חשבונות בנק בארץ שעל נכסיהם מנוקה מס דרך כל בנק מחזור מסחר בתיק ניירות ערך מכל הבנקים יכול להיות שעבר את הסף הכולל של 800 אלף שח אך הרווח בתיק הינו פחות מ 100 אלף שח כולל ועליו שולם מסרווחים של ריבית או דיבידנדים או מכירת ניירות ערך בחול של פחות מ 5 אלף שח שנתי שלא דווחו בארץ על נכסים של אחד מבני הזוג שהינו עולה חדש הנמצא בארץ מעל 20 שנה ועובד בארץ כשכיר. סהכ הנכסים בחול הם כ 200 אלף ש"חבהתחשב בסכומים הנמוכים מאוד ביחס למוגדר איך ניתן לסדר את אי הגשת הדוחות מס? האם באמת נדרש תהליך של גילוי מרצון - הסכומים מאוד נמוכים ביחס לסכומים המוזכרים בנוהל - או שיש דרך אחרת לסדר מול מס הכנסה עם תהליך קצר אחר? למי אמורים לפנות רו"ח או עו"ד?

  השב
 • 05:15, 30 בדצמבר 2015

  בארץ רווח מניירות ערך הינו פחות מ 100 אלף שח ועליו שולמו מיסים דרך כל בנק. המחזור בארץ יכול להיות שעבר את הסף שהוגרר כי התיק ניירות ערך מתנהל ביותר מבנק אחד. בחול ההכנסות על נכסים בבנקים הינו פחות מ 5 אלף שח שנתי. ערך הנכסים בחול בבנק הינו פחות מ 200 אלף שח.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  17:36, 30 בדצמבר 2015

  שלום וברכה!

  כל והינך מחזיק חשבון בנק מחוץ לישראל המניב רווח ואפילו בקטן ביותר, באם לא דיווחת על הרווחים בכל השנים, עליך לעבור במסלול גילוי מרצון ולדווח על ההכנסות ועל חשבון הבנק בחו"ל.

  חשוב להזכיר כי כדאי לשקול בכובד ראש את הצעדים טרם הפניה לגילוי מרצון ע"מ לבחון את מקורות ההון והוכחות עליהם ע"מ למנוע מיסוי מיותר.

  אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לייעוץ ראשוני ללא עלות במספר 03-5522275.

  בברכה,
  איתי ברכה, עו"ד.

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.