טעות בעברה בנקאית - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • חזי

  נשלח ע"יחזי 12:35, 25 במרץ 2012

  שלום, זקוק לעזרתך. עשיתי העברה בנקאית מהחשבון שלי דרך האינטרנט לחשבון אחר, שגוי, בטעות. בשם בעל החשבון רשמתי את השם הנכון אבל בפרטי החשבון טעיתי. יידעתי כמובן את הבנק אבל הם התנערו מזה ואמרו שזה לא באחריותם והם לא יכולים לעזור לי. מה אני יכול לעשות? אין לי את הפרטים של בעל החשבון שאליו העברתי את הכסף.

  השב
 • 17:05, 25 במרץ 2012

  חזי שלום - אני מצטער לקרוא על התקלה שאירעה. עצתי היא שתפנה לעו"ד המטפל בתחום המסחרי כדי שיפנה בשמך לבנק שלך, ודרכם לבעל החשבון המזוכה (שאת פרטי חשבונו תמצא בדפי התנועות הנוגעות להעברה שביצעת). ככלל הבנק מנוע מלמסור את שמותיהם של בעלי חשבונות, ואולם קיימות נסיבות בהן הבנק ידרש לשתף פעולה, ולכל הפחות, לפנות בעצמו לבעל החשבון המזוכה לברר מולו את הסוגיה.
  בהצלחה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.