שאלה דחופה לגבי הצהרת נהנים - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 23:08, 17 באפריל 2012

  שלום, אני: 1. בעל חשבון בבנק א' 2. לקחתי משכנתא מבנק ב' למשכנתאות. אבא שלי: 1. מורשה חתימה בחשבון ומבצע בו למעני פעולות רבות. 2. קיבל ממני חלק מהכסף שמשכתי מהמשכנתא. קיבלתי מבנק ב' למשכנתאות למלא טופס הצהרת נהנים (עפ"י חוק איסור הלבנת הון). בטופס מופיעה ההגדרה הבאה: נהנה - אדם שבעבורו או לטובתו מוחזק הרכוש או נעשית הפעולה ברכוש, או שביכולתו לכוון פעולה ברכוש, והכל במישרין או בעקיפין. האם אבי נחשב כנהנה מהחשבון? לתשותבתכם אודה, חגי.

  השב
 • 10:17, 18 באפריל 2012

  חגי שלום - אם אתה לא כפוף להוראות אביך ביחס לניהול החשבון בבנק ב' למשכנתאות, ואתה פועל על פי שיקול דעתך הבלעדי והמוחלט באותו חשבון - אזי אביך אינו נחשב נהנה של החשבון בבנק ב' למשכנתאות. בברכה,

  תגובה
 • 19:52, 18 באפריל 2012

  עו"ד עדי, תודה על התשובה והשירות הנפלא שאתה מעניק לנו. חזק ואמץ! בברכה, חגי

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.