לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ארי

הבהרת פרטים לגבי חיוב ארנונה

לעו"ד שלום, שאלתי היבשה היא, כיצד ניתן לקבל פרטים אודות הנכס בו אני מתגורר בשכירות, ספציפית לגבי חיוב הארנונה. סיפור המקרה המורחב: אני מתגורר בדירת עליית גג בירושלים המפוצלת (מפוצלת בפועל, אינני יודע אם אכן הדירה מדווחת ככזו), כך שבפועל דירתו של בעל הבית הינה בית פרטי (אם כי חלק מדופלקס) שפוצל בין הבית עצמו (שלושה חדרים) לעליית הגג (אף היא שלושה חדרים באותו מטרז'). בעל הדירה הגיש לי בקשה לתשלום ארנונה אך אינני יודע אם אכן החוב הוא אכן שלי בלבד או שמא גם של הדירה שתחתיי (או שמא רק של הדירה תחתיי ואני אפילו איני מדווח). בנסח הטאבו שהוצאתי לפי מס' האסמכתא של חיוב הארנונה הנכס מופיע כנכס בודד שאינו מפוצל בגודל של כ-25 מ"ר בלבד. העירייה עצמה (מחלקת ארנונה) איננה מסכימה לנדב לי פרטים מאחר ואינני הרשום בחיוב הארנונה (מאחר והחוזה שחתמתי הינו לשמונה חודשים בלבד), אל בעל הבית עצמו אני מעדיף שלא לפנות כל עוד אין לי חומר ראייתי מבוסס. אשמח לשמוע כיצד ניתן לברר את העניין לאשורו. בברכה ובתודה

נמרוד

תוציא את צו הארנונה מאתר הרשות בה אתה גרח, תראה מה החיוב עבור מ"ר מגורים תמדוד את השטח בו אתה גר תוסיף 5 מ"ר לקירות ותראה כמה אתה צריך לשלם. כמובן אם אתה גם משתמש בחלקים משותפים אז צריך להוסיף את חלקך היחסי.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ארנונה