עליית מחיר הארנונה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 21:20, 15 בינואר 2013

  שלום רב, ליפני כחודש וחצי רכשתי דירה שבטאבו רשומה 48 מטר ובארנונה רשומה 55 מטר. לאחר שקיבלתי מפתח הגיעו מהעירייה למדוד את הדירה והעלו את השטח שלה ל-74 מטר.האם זה חוקי,זה בית של 50 שנה מה קרה נזכרו לבוא עכשיו איך זה יכול ליהיות.האם ניתן לעשות משהו בעניין לגבי ה-19 מטר שהוסיפו לי? אציין שהמודד שהגיע ראה דירה בדיוק כמו שהיא נבנתה ולא שינו בה כלום 50 שנה(אם זה קשור). אודה על עזרה

  השב
 • 13:16, 16 בינואר 2013

  כעיקרון העירייה זכאית למדוד את הנכס מידי פעם. כמו כן אין קשר ישיר בין מה שמופיע בטאבו לבין השטח הנכון של הדירה. מכל מקום, יש לברר ממה נובעת ההגדלה ולבחון דרכים לתקוף זאת. במידה והשטח האמור הינו אכן השטח הנכון של הדירה אזי לעירייה יש סמכות לתקן את השומה. שימי לב - ישנה סוגיה אחרת לגמרי העוסקת בשינוי השומה באופן רטרואקטיבי - האם הדבר נעשה כאן? כמו כן יש לבחון האם העירייה ערכה איזה שינוי באופן מדידת הנכס ביחס למה שנהוג היה בעבר דאז ייתכן שיש בסיס לתקיפת השומה מכוח דיני ההקפאה.
  בהצלחה
  יובל

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.