החזר תשלומי ארנונה רטרואקטיבית - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 13:53, 2 באוקטובר 2013

  אני עובדת בבית עסק קטן לתיקון ומכירת מחשבים וציוד היקפי. לאחר כ 15 שנה באותו מקום מסחר, אחד מהקניונים בעיר, גילנו כי תשלום הארנונה על שטח שמוגדר כבית מלאכה הוא נמוך באופן משמעותי מאשר על שטח מסחר. אי לכך פנינו לעירייה והוכחנו את החלוקה של בית העסק לחנות ולמעבדה (בית מלאכה) והעירייה קיבלה את ההשגה שלנו, אך רק לשנת העסקים המדוברת - 2013. כאשר ביקשנו החזר רטרואקטיבי, העירייה התנגדה. האם יש לדעתך עילה להגשת תביעה בנושא? אודה לך על תשובתך.

  השב
 • 15:46, 15 באוקטובר 2013

  כלל הוא שהטלת ארנונה היא שנתית ונדונה כל שנה לגופה. דיני הארנונה קובעים כי במידה ולא הוגשה השגה בשנה פלונית הרי שהשומה הופכת לחלוטה ולא ניתן לערער עליה. ניתן להגיש תביעה אזרחית בעילת "עשיית עושר ולא במשפט" בהתבסס על כך שהשומה השגויה נערכה ברשלנות.

  תגובה
 • 19:08, 27 בנובמבר 2013

  צרה צרורה יש חוק התישנות של 7 שנים וזה עובד רק לטובת העיריה בדרך כלל ! במידה ואת תבקשי רשומים על נכס הם מסרבים לתת יותר מ7 שנים אחורה!!! זה מצב בלתי הגיוני שאין היסטורית תלומים על נכס!!! לעיריה יש אותם והיא עוסקת בגביה עם ריביות! תשלחי אמצעי להתקשר איתך כד לפעול ביחד! מאיפה אתם?

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.