• 5 בינואר 2014

רצוני לתבוע את הרשות המקומית או את יחידת הארנונה

אני מעוניינת לתבוע את הרשות המקומית , איזה בית משפט מוסמך לדון בסוגיות ארנונה? והיכן אוכל למצוא את הגדרות המחוקק לזכאותי, זכאות אזרח וותיק?

5 בינואר 2014
  • 6 בינואר 2014

בית המפשט המוסמך הוא בהתאם לסעד הנדרש - עילת התביעה. אם זו השבה של ארנונה ששולמה ביתר - בימ"ש אזרחי (שלום או מחוזי לפי סכום התביעה) ואם זה כנגד החלטה של הרשות - בימ"ש לעניינים מנהליים (מחוזי). לא בכל עילה ניתן לפנות ישירות לבית משפט

6 בינואר 2014
    • 6 בינואר 2014

אכן, תקנותיה של הרשות המקומית או הבסיס לדרישתה של הרשות המקומית לעיין בחשבונות הבנק נגזר מסמכותה לקבוע את הכללים.... כפי שקובע חוק אזרחים וותיקים.
      אני טוענת שבמדינת ישראל יש חוק הגנת הפרטיות הגובר על סמכותה של הרשות המקומית לבטל את ההגנה על הפרטיות, שלא לדבר על עקרון חוק יסוד כבוד האדם ולא יעלה על הדעת שרשות מקומית תתקין לעצמה תקנות הבזות לכבוד ולפרטיותו של גמלאי , והופכות את החיסיון האיש י ואו מצוקות הגמלאי הכלכליות והרפואיות (הרי אלה נראים וברור בחשבון הבנק) לנחלת פקידי הרשות המקומית, על כל הנגזר מכך. מה דעתך עו"ד ירון נדם, היש לי סיכוי בתביעה ייצוגית שכזו?

6 בינואר 2014
      • 6 בינואר 2014

ככתוב בחוק קיימות שתי חלופות למתן הנחה לאזרח ותיק : רגילה בשיעור של 25% ואז כל שנדרש הוא הוכחת הגיל והשניה בישעור גבוה יותר בכפוף למצבו הפיזי של המבקש (נכות) או מצבו הפיננסי (הבטחת הכנסה וכו'). הרשות לא יכולה להעניק הנחות אלו בהסתמך על הצהרה בלבד ועליה לתמוך זאת במסמכים אחרת ברור היה לך מה היה קורה. לגבי המסמכים על קצבאות ונכות הרשויות מקושרות כיום למחשבי ביטוח לאומי ואין צורך להמציאם. לגבי הכנסה - החובה עלייך להוכיח את ההכנסה שלך.

6 בינואר 2014
        • 6 בינואר 2014

מעולם לא בקשתי מהרשות המקומית הנחת גמלאי נכה, בלבד הנחת אזרח וותיק. רק היום , ממש לפני 5 דקות , ואחרי שלקחתי עו"ד והתחייבתי בשכ"ט גבוה הודתה הרשות המקומית כי הנני זכאית ל- 25% אוטומטית בלבד בהסתמך על גילי. הודעה על זכאותי הודיע לי עורך הדין ממש לפני 5 דקות אם לא פחות. העובדה היא שאלמלי אני מפעילה איש מקצוע נגד הרשות לא הייתה קמה זכאותי. אספר כי פניתי גם לעמותת "כן לזקן " ששלחה לי את הוראת החוק, הבאתי את המסמך לגבי זכאותי לפי גיל, כמו שהנך מציין 25%, אבל ברשות המקומית , פשוט צחקו לי בפנים. עכשיו הודיע לי עוה"ד שמוכנים לתת לי 25%.
          לא נראה לי שמותר על געל נפש שכזה לשתוק. אני מתכוונת לכתוב תלונה על כך, יש ברשותי את כל ההוכחות וכיצד הריצו אותי גם בעבר הלוך ושוב להביא אישורים מביטוח לאומי (מתברר שלא צריך כי הרשות מקושרת) ועוד ועוד. מי מוסמך לדון בתלונה שכזו, איזו רשות?

6 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?