הנחה לארנונה בדירת שותפים - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 01:26, 20 בינואר 2014

  שלום, אני סטודנט שמתגורר בדירת שותפים בת"א, ואני זכאי להנחה בארנונה בשל הכנסה נמוכה. עיריית תל אביב טוענת שאני צריך לספק לה טפסים המעידים על הכנסות שותפיי בכדי לקבל את ההנחה, בנוסף לטפסים המעידים על הכנסותיי שלי. אני לא מבין למה זה רלוונטי כמה שותפי מרוויחים אם אני מבקש הנחה רק לחלק היחסי שלי בדירה (שליש. אנו 3 שותפים בדירה) ולא מבקש הנחה גם לחלק של שותפיי. האם העירייה יכולה לחייב אותי להביא את הטפסים על מנת לקבל הנחה, או שאלו קשיים בירוקרטיים שהעירייה מערימה כדי לא לתת הנחות? תודה

  השב
 • 16:58, 21 בינואר 2014

  יצוין כי בתל אביב אין הנחה לסטודנטים אלא מדובר בהנחה לפי מצב חומרי. בכדי לזכות בהנחה זו עליך להוכיח את מצבך הכלכלי, בין היתר עניין ההכנסות. לגבי שותפיך לדירה, הכלל הוא שאתם מחזיקים ביחד ולחוד ולא לפי חלק יחסי ולכן המבחן צריך להיות משותף (ראה למשל בעל ואישה שהאחד מרוויח 40,000 ש"ח בחודש והאחר 4,000 ש"ח)

  תגובה
 • 18:20, 4 בפברואר 2016

  שלום,
  אני גרה בדירה עם שותף נוסף. חישבתי את ממוצע המשכורות שלי בחודשים אוקטובר-דצמבר, וראיתי שהיה נמוך מהמינימום. האם אני זכאית להנחה? האם העובדה שאני גרה עם שותף נוסף רלוונטית? או שאין לכך חשיבות?

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.