• 27 בינואר 2014

ארנונה רטרואקטיבי

שלום רב,
    השבוע קיבלתי מכתב בו עיריית הרצליה דורש ממני לשלם הפרשים בסכום של כ 16.000 ₪ עבור שנתיים שגרתי בבית בשכירות.
    כרגע אני מתגוררת במקום אחר כבר שנה. הם טוענים שבעקבות שהבית נמכר הם יגיעו ומדדו את הבית וגילו שמה שאני שילמתי בשנתיים האלה לא תואם את המידות של הבית.
    לפי דעתי בעל הבית לא דיווח על הרחבת הבית שנעשה לפני כ10 שנים . אני שילמתי עבור ארנונה בזמן מה שהם דרשו, אני חושבת שכיום עיריית הרצליה צריכה לפנות לבעל הבית כדי להשלים את ההפרשים, שכן אני לא הייתי נכנסת לגור בבית שכזה אילו ידעתי שזה סכום הארנונה הדרוש.
    האם יש לי מה לעשות מול הרשויות, אני מרגישה חסרת אונים ומפוחדת מכיוון שאין לי סכומים כאלה, זה כמו שלושה משכורות מלאים!!! טוב מקווה שתוכלו לעזור לי. תודה רבה מראש, דבי.

27 בינואר 2014
  • 29 בינואר 2014

ארנונה רטרואקטיבי

הכלל, כפי שנקבע בפסיקת בית המשפט העליון, הוא כי הטלת חיוב רטרואקטיבי היא אסורה אלא אם נתקיימו נסיבות מיוחדות. נסיבות מיוחדות הן פעולות שנקט הנישום על מנת להתחמק מתשלום מס, למשל בנה סככה ללא היתר ולא דיווח למח' הארנונה. מן העולה בתיאור הקצר שמסרת, לא נראה כי העירייה יכולה לבוא אלייך בדרישות. יחד עם זאת מומלץ שתתייעצי עם איש מקצוע (עו"ד הבקיא בדיני ארנונה) בכדי שלא תאבדי את זכויותייך ובכדי שהעירייה לא תנקוט כנגדך בהליכי גביה.

29 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?