הנחה בארנונה לשוכר דירה-חיפה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • שמאי תדמור

  נשלח ע"ישמאי תדמור 12:00, 12 במאי 2014

  בן דוד שלי (גילו 63) עלה לאחרונה מרוסיה והוא במעמד עולה חדש. הוא נשוי לאזרחית ישראלית (ששהתה איתו ברוסיה במשך מספר שנים). לאשתו ,בת מנישואיה הקודמים של אשתו (גילה 26) שבבעלותה דירה בחיפה ובן הדוד שלי שוכר את הדירה ממנה. הבת נמצאת בחו"ל לצורך לימודים (phd). בין בן דודי לבת של אשתו נכרת חוזה שכירות ושכר הדירה מועבר לחו"ל לצורך שכר הלימוד של הבת. לפני שבן דודי עלה ארצה התגוררה בדירה אחותה של בעלת הדירה ,אף היא מנישואיה הקודמים של אשתו(נשואה עם שני ילדים). בקשתו של בן-דודי להנחה בארנונה מכח היותו עולה חדש נדחתה (דחיה בע"פ-לא בכתב,ללא נימוק משמעותי) תוך הפטרת נימוק סתמי:"איננו יכולים לקבל אותך כדייר בדירה ולכן אינך זכאי להנחה). שאלתי היא כיצד להגיש בקשה מחודשת בכתב לעיריית חיפה במטרה לממש את זכותו של בן הדוד להנחה.

  השב
 • 17:19, 19 במאי 2014

  באם הבנתי נכון שהדוד שוכר את כל הדירה עם חוזה שכירות בר תוקף - לא ברורה לי כלל טענת העירייה. אין כל רלוונטיות לקשר המשפחתי. צריך להתחיל את התהליך מחדש - בשלב ראשון המצאת הסכם שכירות עם תוקף של שנה לפחות ובקשה להירשם כ"מחזיק" בדירה. בשלב השני להגיש בקשה להנחה.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.