חדר המשמש כפעוטון וחדר משחקים בבית מגורים - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 09:30, 23 ביוני 2014

  בוקר טוב . בביתי הפרטי אני מטפלת ב 2 ילדים בגיל 3 הילדים שוהים במהלך הבוקר בסלון ביתי וחדר משחקים שמשמש גם את ילדי בהמשך היום חדר בגודל 3×3 . פתחתי עטסק פטור במס הכנסה ומעמ הכל מאוד מסודר כולל ביטוח למרות חוסר הרווח . מקווה שבעתיד הנושא ישתפר . היום התקשר נציג ערייה וביקש להגיע לראות את הבית שמשמש פעוטון .. אמר לי שאם יש חדר שמשמש עעסק צריך לשלם עליו 2.5 כפול ארנונה כעסק בנפרד מהבית וצריך למדוד מחדש. החדר הוא חדר משחקים של ילדי גם הסלון הוא סלון של הבית . האם ניתן לגבות ממני בנפרד ארנונה על חדר זה והסלון? ושאלה נוספת האם פרגולה עם חיפוי פלסטיק שקוף ובמבוק חייב ארנונה

  השב
 • 10:13, 24 ביוני 2014

  לפי המתואר בשאלתך לא נראה כי ניתן לחייב לפי עסק ויתכן כי הביקורת מטרתה לוודא כי אלו אכן הדברים. לגבי הפרגולה, בעיקרון חייבת בארנונה אך זה תלוי בהגדרות צו הארנונה של הרשות המקומית כי יש כאלו שלא מחייבות (ניתן לעיין בצו המיסים באתר של הרשות המקומית)

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.