חיוב ארנונה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 09:42, 11 בנובמבר 2014

  מאז פטירת האם, 2008, התנגד רשם המקרקעין לביצוע צו ירושה בגלל קושי בזיהוי היורשים. ב 2009 ביקשתי פטור על בית ריק וקיבלתי שלושה חודשים. ב 2011, לאחר הביצוע, פנינו לעירייה בבקשת הנחה ופטור על בית ריק ובשל העובדה שלא ניתן היה לממש את הצוואה. לאחר שנתיים קיבלנו תשובה שלילית. ולאחר דין ודברים אושרו לנו שלושה חודשי פטור נוספים, עבור ארבעה חודשי שיפוצים. ב2013 הושכרה הדירה המשופצת. העירייה תובעת ארנונה מ 2008 ואף טוענת שתרשום את זכויותינו בדירה מאז... האם יש עילה ודרך להפחית את חיובי הריבית, ההצמדה והקנסות מאז?

  השב
 • 15:01, 11 בנובמבר 2014

  ניתן לדון עם העירייה לגבי הריבית אך צריך להיות לכם הסבר מניח את הדעת מדוע לא שולם הסכום שאינו שנוי במחלוקת. לגבי הצמדה לא ניתן כמעט לעשות דבר. אין קנסות בארנונה

  תגובה
 • 12:26, 12 בנובמבר 2014

  תודה על תשובתך. השאלה היא, האם מניעת רישום הזכויות על ידי רשם המקרקעין אינה סיבה מספקת לאי תשלום עבור התקופה שבה הבית עמד ללא שימוש, ולא ניתן להשכרה כי נדרש שיפוץ שאף אחד לא רצה להשקיע בו ללא הזכויות?

  תגובה
 • 16:46, 12 בנובמבר 2014

  מניעת רישום הזכויות שלעצמה, אינה מקנה דבר. ניתן ללמוד מכך על זהות החייב אך עדיין בשל הירושה זה יתגלגל בסופו של דבר אליכם. מצבו הפיזי מקנה בתנאים מסוימים פטור מארנונה: כאשר הוא ריק, ניתן פטור בד"כ לתקופה של עד 6 חודשים; כאשר הוא אינו ראוי לשימוש אזי מוקנה פטור מלא שאינו מוגבל בזמן. עוד טרם עליכם יהיה להוכיח את מצבו הפיזי, החוק קובע כי יש למסור הודעה בכתב, מראש על מנת שהעירייה תוכל להתרשם ממצבו. פניה בדיעבד נתקבלת בד"כ בתגובה כי לא ניתן לאמת כעת את הטענות וקשה להתמודד עם עניין זה ותלוי רבות בשיקול דעתו של מנהל הארנונה.

  תגובה
 • 08:32, 13 בנובמבר 2014

  תודה תודה. על התשובה המפורטת ועל הזריזות.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.