הגדלת שטח לחלישוב ארנונה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 18:14, 6 בינואר 2015

  בסוף 2014 קיבלתי הודעה על שנוי לפי שיטת ברוטו ברוטו יש אישור ממשרד הפנים לשינוי זה בעירית בת ים מ2012 שלחתי ערעור שלא תקף כי זה עליה יותר מ5 אחוז לשנה וגם כי לא שינו לכל הדירות בבנין דחו אותי בטענה שלא נכון לא יכולתי להוכיח ששינו רק לי כי אף דיר אחר בבנין לא יתן לי החשבון שלו ואם נטל ההוכחה עלי לא אוכל לעולם להוכיח מול טענת העיריה שאלו דברים בעלמא ללא ביסוס 1. מה ניתן לטעון מול טענת העריה לדברים בעלמה ללא ביסוס 2. האם יש להם זכות להעלות משנה לשנה ביותר מ5 אחוז משום מה חשבתי שיש תקנה שזה אסור להעלות בבת אחת גם אם יש שינוי מדידה וחישוב בכל מקרה לדעתי עבר הזמן שקבוע לעירעור העירעור שלי היה במכתב ביקשתי לשלוח לי טפסים ומידע באם צריך כדי להגיש לבית דין וכמובן שלא קיבלתי מידע כזה רק דחיה במכתב חוזר האם ניתן בכלל עדין לערער בבית דין או ועדת ערר תודהלתשובתכם

  השב
 • 10:07, 7 בינואר 2015

  עירייה לא רשאית לשנות את שיטת החישוב השטח, גם לא באישור משרד הפנים. תוספת העלאה של 5% היא לגבי התעריפים וזה כן באישור משרד הפנים. לא ניתן לקשור בין השניים.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.