ארנונה על מרתף בשימוש חקלאי - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • עמרם

  נשלח ע"יעמרם 00:47, 14 בפברואר 2015

  שלום רב. למשפחתי בית ותיק מאד בנחלה במושב בעמק בו מתגוררים זוג ההורים הפנסיונרים. הבית אשר הוקם לפני עשרות רבות של שנים נבנע על קומת מרתף אשר שימשה לשימושים חקלאיים (גידול פטריות ומאוחר יותר גידול אפרוחים) בשנים האחרונות המרתף ריק וללא שימוש. עתה עשתה המועצה סקר נכסים והעלתה את דרישת הארנונה לגבי בית המגורים בשל המרתף. במילים אחרות הוסיפה עוד כ 50 אחוז לבית המגורים ובהתאם דרישת הארנונה. יצויין שלבני משק אחרים הארנונה כמעט אפסית. האם זה חוקי? האם ניתן לשנות את ההחלטה על אף שכאמור, המרתף מחובר למגורים אך ללא שימוש עתה ורק שימוש חקלאי בעבר. תודה, עמרם

  השב
 • 14:46, 15 בפברואר 2015

  הכללים לגבי נכס שאינו בשימוש הם כאלה : ככל והוא אינו ראוי לשימוש - פטור מלא; ככל והוא ראוי לשימוש אך ריק מחפץ ושימוש - פטור לתקופה חלקית, בד"כ לתקופה של עד 6 חודשים; נכס ריק ראוי לשימוש שאינו בשימוש (וניצל את תקופת הפטור הזמני) - סיווג לפי היעוד התכנוני (מה מותר לעשות שם מבחינת דיני התכנון והבנייה). אם מותרים כמה שימושים יסווג הנכס לפי העריף הזול מבין שימושים אלו.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.