חיוב בארנונה עבור דירת מגורים ללא היתר בניה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • ראיה

  נשלח ע"יראיה 17:04, 23 באפריל 2015

  בנינו דירת מגורים ללא היתר בנייה , נפתח תיק בביהמ"ש נגדנו ( טרם נקבע סכום הקנס ) ....... העירייה פנתה אלינו לשלם לה ארנונה . האם אנו חייבים לשלם ארנונה ? מדובר בשכונה שאינה מוחזקת כלל וכלל על ידי העיריייה , אין בה רחובות , אין גישה לבתים , העיריייה אינה מעניקה שירותים לשכונה הזו ( אין חשמל בשכונה , אין פינוי פסולת , ערומות הפסולת סובבת את הבית . הגשתי השגה למנהל הארנונה וההשגה נדחתה ........ אני עומדת להגיש ערר , האם יש קאיס , האם זה נכון שאינני חייבת לשלם ארנונה מאחר ואייני מקבלת שירותים מהעירייה ??? לפי פקודות העיריות הארנונה היא מס שמוטל על מי שמחזיק בנכס בתחום שיפוטה של הרשות המקומית וזאת לכיסוי הוצאותיה של הרשות כגון החזקת רחובות במצב תקין תאורה ועוד............... אני לא מקבלת כל שירות אז עבור מה אשלם ארנונה ??? כמו כן עוד מעט אני מתחילה לשלם קנס עבור בניה ללא היתר .... האם אני יכולה להגיש ערר???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד לנגר נמרוד

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:38, 28 באפריל 2015

  כעקרון חייב קשר כלשהו של שירותים לארנונה וזה כן נקבע כבר בפסיקה ולכן תוכלי להגיש ערר בעניין זה רק תזכרי חינוך ילדים, פחי אשפה וכיוב הם גם שירותים וטענות לאי קבלת שירותים הם טענות לא פשוטות אך השגה כדי לכתוב ותוך 90 יום.

  תגובה
 • 09:10, 17 בינואר 2017

  בניתי בית ללא היתר בנייה ועברתי לגור בו לפני כשנתיים והמעוצה דורשת ממני לשלם ארנונה ומאחר שאני עדיין לא מחובר לחשמל כי אין טופס 4 ואני לא מקבל שום שירות מהמעוצה והבית צמוד לאזור תעשייה ככה שאני סובל בלילה מהרעשה שנובע משם ..האם אני חייב לשלם ארנונה? ובמידה ואני חייב לשלם האם מגיע לי הנחה בגלל הסיבות שהזכרתי? תודה

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.