לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נירית

מדידות והגדלה של מגורים בדירה שכורה

שלום שמי נירית אני גרה בדירה שכורה בקומה 2 בגדרה מה01.08.2014 שהשכרנו את הדירה הדירה היתה 128 מ"ר גם לפי בעל הדירה שבעלי שאל ובעל הדירה ענה , וגם לפי המועצה שניגשתי להחליף תדירה לשמי שאלתי מה גודל הנכס והנאמר לי 128 מ"ר , היום הגיעה מכתב מהמועצה לגבי מדידה והגדלה של הנכס מ128 מ"ר ל140 מ"ר וחוב על 10 חודשים אחורה, בעל הדירה טוען שאני אמורה לסופג את זה ולטענתו זה מופיע בחוזה אני עברתי על כל החוזה מה שרשום כמו בכל חוזה סטנדרטי שהעלאת מיסים חלה על המשכיר, אבל פה זה לא העלאת מיסים זו מדידה מחושבת אני הגעתי להשכיר תדירה במדידה מסויימת ועכשיו שהשתנה לא רואה צדק לשלם רטרו אחורה , מהחשבוניות הבאות אני מוכנה ומקבלת אבל אחורה נשמע לי מגוחך זה לא משהו שידעתי וזה לא דירה שלי, בעל הדירה נכנס לויכוחים שלא מוכן לשלם זה לא בעיה שלו אלא של המועצה ולא מוכן לספוג ואיני יודעת מה לעשות הוא טוען שמבחינה הזו הנכס גדל והרווחנו למרות שהנכס אותו דבר אפילו יותר קטן מאחר ונספר אזור מגורים 123 מ"ר וגינה משותפת למטה בחניה עוד 17 מ"ר.. אנא עזררתך

נמרוד לנגר, עורך דין

גם הפסיקה כמוך לא אוהבת חיובים רטרואקטייביים כתבי השגה על החיוב הרטרואקטיבי ונסי להמנע מהגעה לבית משפט על סכום כה זעום אך אם אין ברירה .. ניתן לפנות לבית המשפט בנושא.

שחר נילי

לדעתי לא ניתנה התשובה המצופה , מי אחראי לתשלום ההפרש באם הדירה בשכירות ? גם אני בסיפור כזה גם בגדרה , ודירתי "גדלה" ב100 מטר! העירייה גבתה רטרואקטיבית מהוראת הקבע 3000 ש"ח . אני שכרתי בית שהיה קטן יותר - המיסוי היה 1600 ש"ח על 270 מטר . , זה לא שחל שינוי מיסוי ( העלאה). לא בניתי תוספת , לא שיניתי את המושכר . לתשובתך הממוקדת יותר בבקשה .

נירית

השאלה מי אמור לשלם את זה אני או בעל הדירה?

נמרוד לנגר, עורך דין

בעל הדירה צריך לשלם את זה. פני לעירייה תראי להם שאת מחזיקה את הדירה לאור החוזה מיום כזה וכזה ולכן כל החיובים הרטרו הקודמים לחוזה צריכים להיות מופנים לבעל הדירה או מחזיק אחר מטעמו אבל בטח לא את לגבי חיובים רטרו של אחרי כניסתך לדירה גם את לא צריכה לשלם וחיובים רטרו לא מקובלים על בית המשפט. מקווה שהבהרתי

נירית

כנראה לא הבנתי אותי הרטרו אחורה הוא מאוגוסט 2014 מהיום ששכרנו את הדירה והלאה (במועצה סידרו את זה כהה) המדידה היתה רק באפריל 2015 ןהם לקחו 10 חודשים אחורה גם שניגשתי למועצה מנהל הארנונה הסתכל עליי וצחק לי בפנים ואמר שמבחינתו אני יכולה לתבוע זה לא מעניין אותי , והחשבון הוא עליי ואני צריכה לדאוג לזה ומצידו אני ישבור את הראש מול בעל הדירה שלא מוכן לשלם כלל

נמרוד לנגר, עורך דין

הבנתי . תגישי השגה על החיוב הרטרו. מכתב שכותרתו השגה ואחר כך תכתבי ערר (אחרי שאת מקבלת תשובה להשגה) ואחר כך תלכי לועדת ערר כמובן שתוכלי לציין בכתביך את התיחסות מנהל הארנונה.

נירית

תודה לך רק למי אני מגישה השגה, ולמי אני מגישה ערר איפה יש ועדת ערר אצלנו במועצה בגדרה?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ארנונה