פניית הנחת סטודנט שלא טופלה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • שני לוי

  נשלח ע"ישני לוי 14:32, 3 ביוני 2015

  שלום, אני סטודנטית המתגוררת בחיפה, בסוף שנת 2014 הגשתי בקשת הנחה לארנונה לשנת 2015 עת שהתקבלו כל המסמכים על ידי עיריית חיפה (ויש בידי אסמכתא לכך), לא טופלה הבקשה. מאז אני מקבלת חיובי ארנונה מלאים ללא הנחת סטודנט, לכן פניתי למחלקת הגבייה שוב, הם ביקשו שאשלח להם את הטפסים שוב, שלחתי (וגם על כך יש לי אסמכתא), ועדיין, לא טופלה בקשתי. כשפניתי בתחילת החודש לאגף הארנונה - קיבלתי הודעה כי הם שלחו אלי בקשה (בסוף חודש מרץ) לשליחת המסמכים מחדש - אך זו לא הגיעה אלי. יש לציין שדווקא חיובי הארנונה מגיעים כסדרם ללא כל בעיה (הם טוענים שהם שלחו את הבקשה המחודשת למסמכים - אך היא לא הגיעה) איני יכולה לשלם את סכום הארנונה המלא משום שאני סטודנטית. מה עלי לעשות? המון תודה, שני לוי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד לנגר נמרוד

  נמרוד לנגר, עורך דין,מנהל הפורום

  16:34, 3 ביוני 2015

  עלייך לכתוב למנהל הארנונה ולבקש פגישה מיידית איתו. להסביר לו את כל הדברים ולשמוע מה הוא אומר ויפה אם יוציא לך סיכום פגישה בנושא.
  את מכתב למנהל הארנונה (לפני הפגישה) תכתבי את מבקר העירייה וראש העירייה.

  אשמח לשמוע אם בעייתיוך יפתרו בהמשך

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד לנגר נמרוד

  נמרוד לנגר, עורך דין,מנהל הפורום

  16:51, 3 ביוני 2015

  גם הפסיקה כמוך לא אוהבת חיובים רטרואקטייביים כתבי השגה על החיוב הרטרואקטיבי ונסי להמנע מהגעה לבית משפט על סכום כה זעום אך אם אין ברירה .. ניתן לפנות לבית המשפט בנושא.

  תגובה
 • 09:42, 15 ביולי 2015

  תפני לממונה על תלונות הציבור בעירייה. זהו תפקידו - לוודא שעובדי העירייה יטפלו בפנייתך בהקדם.
  מנסיון זה עובד

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.