פיטורים לאחר חצי שנה לאחר הלידה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • אור כהן

  נשלח ע"יאור כהן 23:39, 15 באפריל 2012

  היי, אני עובדת במקום עבודתי (מגזר ציבורי)מזה כארבע וחצי שנים. משמשת כמנהלת תחום. לפני חצי שנה ילדתי. היום שבתי מחופשת לידה ( לאחר הארכה של חודש חל"ת + חודש ימי חפשה שלי). מקום העבודה שלי נקלע לקשיים כספיים בשנתיים האחרונות. בזמן שהייתי בחופשת לידה הוחלט על תוכנית הבראה שכוללת פיטורי 6-7 עובדים. שערוריה גדולה הייתה סביב נושא הפיטורים בעיר ( עיר קטנה) וההצהרות היו כי מדובר בפיטורים בשיטת אחרון נכנס- ראשון יוצא. חמישה פוטרו עד כה והם אכן עומדים בקריטריון זה. היום הודיעה לי מ"מ מנהל הארגון בשיחה לכאורה לא פורמלית שגם אני בתוכנית ושבעצם עוד חודש אוזמן לשימוע לקראת פיטורים. היא הדגישה שאין מדובר בכל בעיה בתפקוד שלי או בהתנהלות ( מה שאני יודעת שנכון כי אני עובדת מעולה שאין עוררין על תרומתה למערכת)אלא שפשוט מדובר בצמצום המשרה שלי והוחלט על כך בוועדה שגיבשה את תוכנית ההבראה. אציין כי אותה מ"מ ואנוכי ביחסים לא מי יודע מה טובים מאז ומתמיד. היא מונתה למ"מ מנהל על רקע פוליטי בעוד שאני עברתי את מבחני וסדנאות ההערכה לניהול הארגון ( היחידה בעיר) ובעצם אני מהווה גם קצת איום עליה. האמת היא שאני לא באמת רוצה להישאר במערכת אבל אני לא חושבת שזה הוגן להגיש לה את פיטוריי על מגש של כסף ( מה גם שלדעתי זה לא חוקי מכיוון שיש עוד לפחות 8 אנשים במערכת חדשים ממני- מה שסותר את העקרון המוצהר של אחרון נכנס- ראשון יוצא). מה ניתן לעשות? האם מדובר בהפרה חוקית שנותנת לי עילה לתביעה?????

  השב
 • 19:12, 16 באפריל 2012

  אור שלום,

  למעביד אסור לפטרך במשך 60 יום ממועד חזרתך מחופשת הלידה אלא בהיתר מאת שר העבודה והרווחה. במידה ואת סוברת, כי המדובר בפיטורים שאינם מוצדקים, הנובעים מחמת הלידה או לחילופין מחמת אפליה במקום העבודה, את רשאית לפנות לבית הדין לעבודה בתובענה ובבקשה לצו מניעה אשר יאסור את פיטוריך. בכל מקרה בטרם הפיטורין על המעביד לערוך לך שימוע כדין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.