• 20 בספטמבר 2012

    האם מגיעים לי 3 חודשים נוספים עבור שעת הנקה?

    שלום רב,
    ילדתי את בני בתאריך 30.10.2011 עבדתי בחברה במשרה מלאה יותר מ 5 שנים.
    חזרתי לעבודה לאחר חצי שנה וחזרתי לעבוד 7 שעות ( במקום 9 ) .
    המעביד שילם לי עבור שעת הנקה רק בחודש מאי 2012 וטוען שלא מגיע לי יותר.
    לפי בדיקה שלי מצאתי שחופשת הלידה, של עובדת שעבדה (לפני יציאתה לחופשת לידה )לפחות 12 חודשים אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה, מונה עתה 26 שבועות, מתוכם 14שבועות בתשלום ו-12 שבועות אינם בתשלום.
    עובדת רשאית לקצר את חופשת הלידה , ובלבד שחופשת הלידה לא תפחת מ-14 שבועות.

    על פי סעיף 7 לחוק עבודת נשים- עובדת רשאית לעבוד שעה אחת פחות ביום, ללא ניכוי משכרה, מתום חופשת הלידה ולמשך תקופה של 4 חודשים.

    באם העובדת זכאית לחופשת לידה של 26 שבועות- שעת ההנקה תחול על התקופה של 4 חודשים לאחר ה-26 שבועות.באם קיצרה העובדת את חופשת הלידה-4 החודשים של שעת ההנקה יחלו מיום חזרתה לעבודה.

    אני מאוד מבולבלת - היות והמעסיק שלי בפרוש אמר לי שלא מגיע לי.
    האם מגיע לי עוד 3 חודשים עבור שעת הנקה ?
    במידה וכן, האם אני יכולה לקבל מכתב מעו"ד על מנת להעביר להנהלה בצורה מסודרת וברורה.

    תודה מראש,
    ציונה.

    20 בספטמבר 2012
  • 23 בספטמבר 2012

    שעת הנקה

    ציונה שלום,

    הזכאות לשעת הנקה חופפת גם את תקופת החל"ת, משכך לא מגיעים לך 3 חודשים ועליך לעשות את התחשיב הנכון.

    23 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?