מחלה לקראת סוף ההריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • פרח

  נשלח ע"יפרח 22:47, 10 באוגוסט 2016

  שלום, אני בשבוע 37 להריון וכבר מרגישה כאבי גב איומים, מאוד קשה לי עם הנסיעה לעבודה (במרחק 40 דקות נסיעה). לרשותי 15 ימי מחלה. התאריך המשוער שלי הוא 30.8 וזה התאריך שביקשתי לצאת לחופשת לידה ללא קשר ללידה. הרופאה שלי כבר נתנה לי 7 ימי מחלה ויש אפשרות להאריך אותם. אך רציתי לברר כי שמעתי שאם נמצאים במחלה מעל שבועיים ביטוח לאומי יחשיב לי את יום העבודה האחרון שלי לפני חופשת המחלה. האם זה נכון? או אני יכולה לצאת לחופשת מחלה 7 ימים ולחדש אותם? מה המלצתך? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

  עו"ד הדר פלד טל,מנהל הפורום

  10:27, 11 באוגוסט 2016

  הביטוח הלאומי יחשיב את חופשת הלידה החל מהיום שיצויין בטופס התביעה לדמי לידה, ע"י המעסיק. אין שום בעייה לנצל ימי מחלה - בכפוף לכך שהרופא המטפל מאשר לך תעודת מחלה ובכפוף לכך שיש לרשותך ימי מחלה לנצל. כדאי לשמור על רצף של ימי המחלה, מבחינת התאריכים, כדי שלא יתחילו לספור לך מחדש את היום הראשון ללא תשלום, וכו'.

  תגובה
 • 23:08, 15 באוגוסט 2016

  תודה רבה על המענה המהיר! השאלה האם המעסיק יתייחס לימי המחלה וירשום את התאריך של היום מחלה האחרון על הטופס לביטוח לאומי? כלומר הוא לא ירשום לי את היום העבודה האחרון לפני הימי מחלה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

  עו"ד הדר פלד טל,מנהל הפורום

  09:18, 16 באוגוסט 2016

  המעסיק אמור לרשום את יום המחלה האחרון כיום אחרון שעבדת לפני הלידה, ולשלם לך את ימי המחלה שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.