קיבלתי דמי לידה מהביטוח הלאומי ואני רוצה לדעת אם זה מה שהייתי צריכה לקבל - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • כנר

  נשלח ע"יכנר 20:58, 27 בספטמבר 2016

  שלום רב, לקראת הלידה שילדתי ביוני בדקתי שיש לי 10 תלושים מתוך 14 חודשים אחרונים בכדי שאוכל לקבל דמי לידה עבור 14 שבועות. בהמשך אחד המעסיקים לא רצה לחתום לי על אחד החודשים לצורך קבלת דמי הלידה כיוון שטען שהתלוש שקיבלתי היה של פדיון חופשה ולא של עבודה בפועל. לאחרונה שלחתי באופן מקוון לביטוח הלאומי את הבקשה לדמי לידה ושלחתי גם את התלוש המדובר בכדי שיבדקו בעצמם את הענין ויתגמלו אותי באופן שהם מוצאים שנכון. כעת קיבלתי לחשבון הבנק שלי את דמי הלידה עבור 14 חודשים, מה שאומר שהם כן החשיבו את החודש המדובר. עכשיו פתאום עולה בי חשש שאולי הם עשו זאת בטעות ושאולי יבקשו ממני את הכסף בחזרה (אינני רוצה לעשות שימוש בכסף ואז לגלות שאני צריכה להחזיר אותו). האם יכול להיות שהם הביאו לי את הכסף בטעות או שהם באמת כן החשיבו את החודש המדובר? והאם יכול להיות שהם יבקשו את הכסף בחזרה. מה אתם מציעים לי לעשות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

  עו"ד הדר פלד טל,מנהל הפורום

  21:39, 27 בספטמבר 2016

  אני חושבת שאת דואגת לחינם. דמי חופשה אכן מובאים בחשבון לצורך חישוב דמי לידה, המעסיק שלך טעה, את פעלת נכון, ובא לציון גואל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.