לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דב אורן

ערעור על החלטת ועדת ערר מחוזית לתכנון ובינוי

24.05.2017 איך אני יכול לערער על החלטת ועדת ערר מחוזית לתכנון ובנייה? להלן תמצית המקרה: היגשתי פעמיים ערר לועדת ערר. בפעם הראשונה קיבלה הוועדה חלקית את טענותיי ואילצה את הייזם לפרסם שנית את בקשתו להקלות. לאחר שהבקשה להקלות פורסמה שנית היגשתי ערר נוסף בהדגשה שיפעלו למניעת הקלה מסויימת ולא לשגיאה טכנית שהייתה בפירסום הראשון. ערעורי היה מפורט וכל טיעוניי נשענו על אסמכתאות כגון צילומים או תקנונים רלוונטיים. נציגי הוועדה המקומית טענו טענות שלא נשענו על מסמכים אלא טענו טענות סרק שבחלקן הגדול היו שיקריות!!! בנוסף לא איפשרה לי היו"ר לסיים את טענותיי ואמרה שאוכל להוסיפם בכתב אלא שבפועל לא איפשרה לי וביום הדיון עצמו קיבלו את ההחלטה ושלחו לי. פניתי אליה במכתב עם עובדות ואסמכתאות נוספות אשר לא התאפשר לי, כאמור, לטעון בדיון. היו"ר העבירה את המכתב למשיבים לתגובה. תגובתם הייתה לא עניינית אלא רק שאני לא רשאי לערער על ההחלטה. לא ערערתי רק כתבתי מכתב!! הפעם לקחה היו"ר כשבועיים כדי להחליט החלטה נוספת והיא שההחלטה הקודמת נשארת שרירה וקיימת. הוכחתי בכמה נקודות שהמשיבים, וועדת תכנון מקומית והיזם, משקרים במצח נחושה, בנוסף נציגי וועדת התכנון הגישו את תגובתם באיחור ללא בקשה לדחייה והיו"ר קיבלה את התגובה ללא כל הערה! למרות שהנקודות הועלו בדיון הם לא מצאו את ביטויים בהחלטות. למרות שהוכחתי, כאמור, שנציגי הייזם והוועדה שיקרו בנקודות חשובות ומהותיות ולא גובו במסמכים וועדת הערר קיבלה דברים אלה כנכונים והם לא הוזכרו כלל בהחלטה. ההחלטה הנוספת מתייחסת למכתבי כאל טענות בלבד מצידי על ההחלטה המהירה שהם קיבלו. אין כל התייחסות לטיעוניי!! אלא רק לטענותיי המוצדקות על ההחלטה המהירה. אין אף כל התייחסות לתגובת שכני אשר העלה נקודות נוספות חשובות האמורות, אף הן, לגרום לדחיית הבקשה להקלות. ברור וניכר שוועדת הערר פעלה בנימהרות למרות ששלחה את ההחלטה אחרי כשבועיים, כנראה כדי לסבר את העין, אך ורק כדי להצדיק את ההחלטה המהירה שקיבלו בטעות, ועובדה שלמרות טיעונים נוספים מגובים הם לא שינו את החלטתם השגוייה. ההחלטה האחרונה התקבלה ב 17.5.17 נא שילחו לי בדחיפות את דעתכם בתודה מראש דב אורן

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תכנון ובנייה