מחירת חתימת שכן על גרמושקה בטיפקס... - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 08:59, 27 באפריל 2012

  שלום רב, אנחנו 12 דיירים בבנין, אני גרה בקומה האחרונה וברצוני לבנות חדר על הגג ע"פ תב"ע של העירייה. כעת אני נמצאת בעיצומה של החתמת השכנים ( לא קל !) בינתיים יש לי 6 חתימות, כולל אני ולצערי, לא עשיתי ש.ב. ונתתי לאחד השכנים שנתן הסכמתו וחתם - לבטל את חתימתו והוא אילץ אותי למחוק בטיפקס, כך שאלמלא הוא כבר היה לי 7 חתימות והיו חסרות לי רק עוד שתיים. שאלותיי הן: אחת, האם אפשר להחשיב אותו כ"מסכים עקרונית"? כי הבנתי שאסור למחוק על גרמושקה וכי נותן ההסכמה אינו יכול לחזור בו ( ע"פ מאמרים שקראתי בנושא), שנית, במידה ולא אוכל לקבל עוד חתימות כי השכנים כבר עושים עלינו עליהום בגלל צרות עין, כיצד בכ"ז אוכל להגיש את הגרמושקה ולקבל אישור בניה? אגב, אנחנו הצענו לשפץ את הלובי וליקויים בקצוות הבניין (בנין בן 30 שנה). אודה על תשובה מהירה.

  השב
 • 09:01, 1 במאי 2012

  לי שלום,

  הגג הוא רכוש משותף וזכותו של כל דייר לא להסכים לבניה על הגג. גם אם הועדה המקומית תאשר בניה כזו, הרי כל שכן שילך לביהמ"ש יצליח לבטל האישור.

  תגובה
 • 20:45, 14 במאי 2012

  האם גם שכן שחתם על הרמושקא או על מסמך חיצוני שקיבל תמורה ומסכים הוא לבניה יכול ללכת אחרי חתימתו לבית משפט ? ובית המשפט יבטל את האישור? אם התשובה היא כן אז מה התועלת החוקית בעצם בחתימה על הגרמושקא

  תגובה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.