היתר בנייה - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
 • יפה

  נשלח ע"ייפה 10:14, 5 ביוני 2012

  שלום לך שכן בסמיכות אלינו בנה את ביתו(גרעין הבית הוא קרוון ונוספה לו בנייה בשלד מתכת) ללא היתר בנייה מהמועצה. חלק ממכלול הבנייה נעשה בניגוד לתב"ע בישוב, כלומר: הגג המשופע, שהיה אמור להיות מרעפים, מצופה ביריעות "פלסטיות" מכוערות ביותר דמויות בלוקים אפורים. על הגג המשופע הפונה אלינו בגובה עינינו ובמרחק 6 מ' מגינתנו ומחדר האורחים, השכן מיקם דוד עם קולטים ו- 6 מזגנים, וכל אלה גלויים לעין. כמו כן, הוא מיקם ארובה של אח בגובה פני הגינה. ביקשנו מהשכן להסיר את המפגעים החמורים, אך שום דבר לא הועיל. פנינו למועצה, ולמרות הכל, הם העניקו לו היתר בנייה, בדיעבד, למרות שהבנייה היתה לא חוקית והטיפול במפגעים נעשה בצורה רשלנית ביותר, שמסבה לנו נזק רב ובלתי יתואר, נפשי וכלכלי. כדי לצאת ידי חובה, המועצה בקשה מהשכן להסתיר את המפגעים והוא בנה מספר מסתורי עץ מצופים באריחי הפלסטיק, מסביב לכל מפגע. יש לציין, שהגג כולל המסתורים המכוערים מעץ(סיבית?), צפויים לעבור בלייה קשה בחורפים גשומים וכל ה"זוועה" תהיה גלויה מול עינינו, מידי יום ביומו. יש לציין, שכבר מזמן לא רואים במושב או בישוב קהילתי מכובד ומול העיניים בנייה כזאת האופיינית לשנות ה-50. מה אפשר לעשות במקרה כזה? האם ניתן לתבוע את המועצה על אופן ההתנהלות שלה ועל כך, שלא שמרה ושומרת על זכויותינו, כנפגעים וכניזוקים? כשאנו בנינו את ביתנו בישוב, ידענו שכל בית, שיבנה במגרש הסמוך אלינו יבנה עפ"י התקן ומפרט התב"ע, ושהמועצה תפעל עפ"י חוק לקיים את חוקי התב"ע. אם היינו יודעים מראש, שנמצא במצב כזה, לא היינו משקיעים את כספנו בבנייה בישוב זה? רצוננו, פשוט, לטפל עניינית בגג ובמפגעים, שעליו. האם יש סיכוי ל"נצח" במאבק משפטי או לא? תודה מראש על תשובתך. יפה

  השב
 • 08:18, 10 ביוני 2012

  יפה שלום,

  בכפוף לכך שלא עבר המועד, ניתן לפנות לועדת הערר או לבימ"ש לעניינים מנהליים הכל בהתאם לענין. אין לי שום הערכה לגבי הסיכויים מאחר ולא כל החומר בפני.

  תגובה
 • 10:57, 10 ביוני 2012

  שלום, עו"ד סולומונוב
  תודה רבה לך

  תגובה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.