רכישת גג משותף - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
 • קלוד חסן

  נשלח ע"יקלוד חסן 22:46, 14 באוגוסט 2012

  לכבוד עו"ד סולומון, שלום רב אנחנו 8 דיירים המתגוררים בבנין בן 4 קומות בעיר אלעד. השכן מהקומה הרביעית ביקש לרכוש מ- 7 הדיירים האחרים את החלקים שלנו בגג המשותף , לצורך הרחבת דירתו. הוא הציע לרכוש את הגג (כ- 100מ"ר) בסה"כ של 28,000 ש"ח (4,000 ש"ח לכל דייר). להפתעתי כולם הסכימו, אך אני עמדתי על כך שהנכס ישוערך ע"י שמאי. הוא טען שלי כלל לא מגיע תשלום איזון, כיוון שיש לי (בצמוד לדירתי- רשום גם בטאבו) מרפסת גדולה (כ- 70מ"ר) שעליה אוכל להרחיב את דירתי באותה מידה אם ארצה. האם טענתו צודקת ? בברכה ובתודה קלוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

  עו"ד עמנואל סולומונוב,מנהל הפורום

  07:54, 15 באוגוסט 2012

  קלוד שלום,

  אף שהשאלה איננה בתחום התכנון והבניה אשיבך דבר. הגג בבית משותף הינו רכוש משותף ודי שאחד הדיירים מתנגד לבניה על הגג על מנת שלא ניתן יהיה לעשות כל שימוש בגג זה. השאלה איננה האם לך יש מקום להרחיב את דירתך (בשטח השייך לך ממילא) אם לאו, אלא הסוגיה היא בניה ברכוש משותף וכאמור לא ניתן לבנות על רכוש משותף ללא הסכמת כל הדיירים ללא יוצא מהכלל.

  תגובה
 • 21:11, 24 בדצמבר 2014

  ממש לא

  תגובה
 • 21:12, 24 בדצמבר 2014

  החוק השתנה
  לקריאה
  http://www.hanner.co.il/real-estate/apartment-extention.htm

  תגובה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.