• יערה

נשלח ע"ייערה 21:09, 28 בפברואר 2013

שלום, הגשתי בקשה להיתר עבור מחסן(תוספת לבית קיים). המחסן הוא מבנה עץ מוכן אותו הלקוח שלי מתכנן להעביר למגרשו ממגרש אחיו. למבנה דלת ו-4 חלונות. קיבלתי מהוועדה אישור בתנאים ובסעיף הראשון נאמר שעלי להגיש את הבקשה עם מבנה בן 2 חלונות בלבד ואני מצטטת "היות ומדובר במחסן לא קיים הצדק תכנוני ל-4 חלונות+דלת, יש להסתפק במקסימום 2 חלונות". בשיחה שערכתי עם המהנדס הוא אמר שהוא חושש שהשימוש במחסן (בגלל מספר החלונות) יהיה למגורים ולא לאחסנה ואני טענתי שהבקשה היא עבור מחסן ואין כוונה להשתמש במבנה לשימוש אחר, מה גם שתפקיד הועדה לפקח ולבדוק האם הבניה מתבצעת כחוק והאם השימושים זהים לבקשה להיתר. האם מהנדס ועדה יכול לפסול בקשה בגלל האפשרות העתידית שאדם יעבור עבירה? לפי מיטב ידיעתי בחוק אין הגדרה למספר חלונות מותר במחסן. כמו כן לפי מה שקראתי בחוק התכנון והבניה למהנדס וועדה אין זכות להפעיל שיקול דעת ועליו להתיר או שלא להתיר בקשה רק לפי מה שכתוב בחוק. בשיחה עם המהנדס הוא אמר שאני יכולה לפנות לוועדת ערר ואני חושבת שזה טרטור מיותר...האם אני צודקת ומה עלי לעשות? תודה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

עו"ד עמנואל סולומונוב,מנהל הפורום

12:10, 4 במרץ 2013

יערה שלום,

את רשאית להגיש ערר בפני הועדה המחוזית על ההחלטה.

תגובה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.