• 13 באוגוסט 2013

    הקלה בגין התאמות נגישות 151(ב1)

    שלום רב,
    האם ההקלה של ה 5%, ס' 151 (ב1) בבנין חדש שלא מחוייב בו מעלית ע"פ החוק, טעונה פרסום והליך רגיל של הקלה וועדת משנה או שמספיקה חוות דעת של יועץ נגישות ונספח נגישות מפורט כדי לאשרה ואז להכניסה לוועדת רשות רישוי רגילה ?
    מוגדר בסיפא, היה ומודבר בנגישות ואינן מתחייבות לפי הוראות לפי פרק ה'1 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, או לפי הוראות לפי פרק ה'1א לחוק תכנון ובנייה – לא תיחשב כסטיה מתכנית.
    האם המשמעות הינה שלא מדובר בסטייה מתוכנית גם לעניין הדרישה לפרסום והדרישה לועדת משנה ?

    תודה מראש

    13 באוגוסט 2013
  • 19 באוגוסט 2013

    הקלה בגין התאמות נגישות 151(ב1)

    כל "הקלה" דורשת פרסום

    19 באוגוסט 2013
    • 19 באוגוסט 2013

      הקלה בגין התאמות נגישות 151(ב1)

      "הקלה" מוגדרת בחוק כסטיה מתוכנית
      והתוספת בסעיף 151 לפי הגדרת הסעיף היא - אינה סטיה מתוכנית.
      האם סעיף זה אכן מהווה הקלה כהגדרת החוק ? או שלפי לשון החוק אינו מהווה הקלה ובהתאם לכך הוא פטור מהליך הקלה ?

      אשמח לדעת את דעתך לצורך קבלת ייעוץ משפטי וחוות דעת משפטית רשמית.
      תודה רבה בכל אופן

      19 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?