תב"ע חדש וחריגות בניה - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
  • אביגיל

נשלח ע"יאביגיל 13:37, 3 באוקטובר 2013

יש לי בית קרקע שאני רוצה למכור אותו, קניתי אותו ב2005 בתקופה שלא החמירו עם חריגות בנייה לכן קניתי בית עם חריגות בנייה סככה וחדר. אני רוצה למכור אותו עכשיו אבל אני חייבת להסדיר את החריגות. כל האיזור המגורים שלי עומד בפני תב"ע חדש (כל השכונה בנתה בחריגות בניה) לכן גם אם אני רוצה להסדיר את החריגות אני לא יכולה כל עוד שאין תב"ע חדש. אנחנו מאוד רוצים למכור את הבית אין לנו זמן לחכות לתב"ע עלול לקחת שנים עד שהוא יאושר לכן החלטנו להזמין מפקחת בניה שתראה את הבית ותגיד לנו מה חריג ומה תקין ולנסות להסדיר את זה, השאלה שלי היא האם אפשר להסדיר ,על ידי מהנדס בניין , חריגות גם ללא תב"ע או שנתבקש להרוס כל חריגת בנייה שתימצא? החדר שנבנה הוא צמוד לחדר שבנתה השכנה לכן לא יהיה ניתן להרוס אותו ללא להרוס את שלה האם המפקחת או חס וחלילה בית משפט יתחשבו בזה?

השב
  • 11:53, 15 באוקטובר 2013

אביגיל שלום,

אין אפשרות להסדיר חריגות אלא ע"י בקשה למתן לגליזציה בועדה המקומית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.