סגירת מרפסת עם פנלית וחלונות עם גג נפתח לסוכה - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
 • איל

  נשלח ע"יאיל 23:35, 18 ביוני 2015

  בשכונתי בירושלים ובכלל שכונות ירושלים מצוי מאוד אנשים שסוגרים מרפסת לסוכה בבניה קלה עם גג נפתח לסוכה, לי יש היתר לפרגולה. לאחרונה הגיע פקח ודרש לפרק את הסגירה של המרפסת. בו בזמן שבבניין שלנו יש עוד כמה וכמה כאלו, וברחוב שלנו יש עוד עשרות כאלו, בשכונה שלנו מאות, ובירושלים אלפים. שאלתי היא האם בבית משפט תוכל לעמוד לזכותי הטענה שהעיריה בעצם התנהלותה כך שראתה את התופעה והתעלמה ממנה, שכן אלפי המבנים מעידים כאלף עדים שהעיריה לא פועלת באופן אינטנסיבי למנוע תופעה זו. (סגירה בבניה קלה היא בולטת ביותר (פנלית בצבע לבן) ולא ניתן להתעלם מקיומה, אין צורך לפתוח את תיק הרישוי כדי להבין שמדובר בעבירה) בכך היא למעשה שידרה ונתנה להבין שניתן לבצע סגירה בכזו צורה. ולחילופין לתבוע הגנה מן הצדק, שכל עוד לא תובעים את כל אלפי העבריינים, אז אי אפשר לתבוע רק אחד מני אלף. כמו כן האם אפשר לטעון שעש כאן אכיפה בררנית לאור העובדה שבעוד הפקח רואה מול עיניו עבירות בניה מסוג זה שלא ניתן להתעלם מהן בכל אופן הוא בוחר לתבוע רק אחד?

  השב
 • 11:43, 15 ביולי 2015

  ככל שבנית סגירת מרפסת ולא פרגולה-צודק הפקח, עם זאת ככל שבסביבה ישנן מרפסות סגורות נוספות שלא נדרש לפרקן תוכל לטעון אכיפה בררנית

  תגובה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.