רוצה להחתים את הבעל על הסכם בגלל שלא היה כנה איתי לפני הנישואין - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
  • ס.

נשלח ע"יס. 11:33, 21 באוקטובר 2012

התחתנתי לפני תשעה חודשים בלי הסכם ממון. התברר לי אחרי החתונה שיש לבעלי חובות שלא ידעתי עליהם ויש לו תיק בהוצאה לפועל. אני פגועה וכועסת מאוד ואני רוצה להחתים אותו על הסכם ממון עכשיו כדי שלא יוכל להשתמש בכסף שיש לי ורשום על שמי בחשבון בנק אחר. אני מתנה את החתימה שלו בהמשך הנישואין. אם לא יחתום אני רוצה להתגרש והוא יודע את זה. האם למרות שכבר התחתנו אני אוכל להחתים אותו על הסכם כזה כדי להגן על עצמי?

השב
  • 13:19, 21 באוקטובר 2012

שלום ס.

אפשר בהחלט לערוך הסכם ממון גם בזמן הנישואין, או לעת פקיעתם בגירושין, כאשר הסכם יש לאשר רק בבית משפט לענייני משפחה או בבית דין רבני.

אישור כזה יינתן רק אם הערכאה השיפוטית שוכנעה שההסכם נערך מרצון חופשי ובהסכמתם של שני הצדדים, בהבינם את תוצאות הסכם הממון ואת משמעותו.

עליכם להגיע להבנה מוסכמת ומשותפת לגבי כלל הרכוש והכספים ודרך חלוקתם במידה ותפרדו.

בהצלחה

תשובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.