משפטי– זאפ
ליאור יניר משרד עו"ד

ליאור יניר משרד עו"ד

23 שנות ניסיון

 • בר כוכבא 23, בני ברק
 • דיני משפחה וגירושין
 • עברית

עו"ד ומגשרת ליאור יניר מעניקה במשרדה העצמאי, הממוקם בתל-אביב, ייעוץ משפטי בכל הנוגע לדיני משפחה, לרבות: הסדרי ראייה, עריכת צוואות, מזונות ילדים, גירושין, הסכמי ממון ועוד. היא בעלת תואר ראשון במשפטים מטעם המרכז הבינתחומי. רישיון עורך דין קיבלה בשנת 2002, וכיום היא חברה בלשכת עורכי הדין.

zap mishpati logo

עורכי דין? הצטרפו עכשיו!

zap logo
שם*
אימייל*
טלפון*

אודות המשרד

עו"ד ומגשרת ליאור יניר מעניקה במשרדה העצמאי, הממוקם בתל-אביב, ייעוץ משפטי בכל הנוגע לדיני משפחה, לרבות: הסדרי ראייה, עריכת צוואות, מזונות ילדים, גירושין, הסכמי ממון ועוד. היא בעלת תואר ראשון במשפטים מטעם המרכז הבינתחומי. רישיון עורך דין קיבלה בשנת 2002, וכיום היא חברה בלשכת עורכי הדין.

שירות במס' שפות (1+)

  יצירת קשר

  תחומי עיסוק

  • דיני משפחה וגירושין
  • מזונות
  • הסדרי ראייה
  • הסכמי ממון
  • ירושות וצוואות
  • גירושין

  כתבות מאת ליאור יניר משרד עו"ד

  פסיקה: השבת מזונות אשה לידי הבעל

  פסיקה: השבת מזונות אשה לידי הבעל

  ביהמ"ש קבע לאחרונה, כי אשה תשיב לבעלה כסף ששילם לה, על פי החלטת בית המשפט, עבור מזונותיה

  25.06.178 דק'
  חוב המזונות והגרוש שפשט את הרגל

  חוב המזונות והגרוש שפשט את הרגל

  כשחייב נוקט הליכי פשיטת רגל, חוב מזונות הילדים שלו נכנס למצבת החובות החוסים תחת צו הכינוס. אמנם, חוב המזונות מקבל יחס שונה ומועדף מחובות אחרים, אך יכולים לעבור חודשים רבים במהלכם האשה לא מקבלת אף את דמי המזונות השוטפים, להם היא זקוקה לעיתים כאוויר לנשימה

  19.09.167 דק'
  השפעת המשמורת המשותפת על דמי המזונות

  השפעת המשמורת המשותפת על דמי המזונות

  בשם השוויון, חל שינוי בחלוקת המשמורת ובקביעת דמי המזונות, אצל זוגות המתגרשים. האם תביעות למשמורת משותפת הפכו לכלי ניגוח נוסף במחלוקת סביב גובה המזונות?

  13.01.167 דק'

  שאלות מפורומים

  הסכם ממון

  הורדת הסכם ממון מהאינטרנט

  שלום, אנחנו זוג לפני נישואים ומעוניינים לחתום על הסכם ממון אשר הורד באינטרנט ולאשרו אצל ניטריון האם קיים צפי לבעיה בעתיד ? הסכם ממון שהורד מהרשת מדובר על הפרדה רכושית מלאה.

  1
  משה דוד | 07.05.24
  הסכם ממון

  אישור הסכם ממון בבית משפט

  שלום עו"ד ליאור, הגשתי בקשה לאישור הסכם ממון לקראת הנישואים בבית המשפט. בבקשה צירפתי אך ורק את ההסכם, האם היה עליי לצרף מסמכים נוספים? האם בית המשפט יכול לפסול את הבקשה כי חסרים מסמכים או שיבקש ויאפשר להוסיפם לפני הדיון? שאלה נוספת - בן זוגי אוקראיני מדבר ושולט ברמה טובה בשפה העברית, אך השפה הרוסית יותר ברורה עבורו. האם בית המשפט יכול לפסול את הבקשה כי לא תורגמה מעברית לרוסית?

  1
  עידו באום | 25.04.24
  הסכם ממון

  הסכם על דירה של ההורים

  יש להורי דירה קטנה ויש צוואה על שמי ועל אחי ורציתי להשקיע ולהרחיב ואין לי אפשרות כספית אז בעלי משקיע בסביבות 300 אלף להרחיב את הבית במטרה שנגור בו אנחנו נשואים פרק ב בלי ילדים משותפים לי יש 2 ולו יש 3 ילדים הוא רוצה לעשות הסכם על ההשקעה שלו איזה הסכם עושים?

  1
  סימה בן מרגי | 20.01.24
  הסכם ממון

  אשמח אם תעני לי על מספר שאלות

  האם כשמגישים בקשה לאישור הסכם ממון צריך או מבקשים להוסיף צילום תעודה מזהה ? והאם כשמגיעים לדיון חייב להגיע עם תעודת זהות או שאותו צילום מספיק? במידה ולא מגיעים עם תעודה מזהה אלא רק צילום בית המשפט מאשר ? או שחייב רק תעודת זיהוי מקורית?

  1
  חופית | 10.01.24
  הסכם ממון

  אשמח אם תעני לי בדחיפותתתתתתתת

  אני ובעלי מסוכסכים, נשואים 5 שנים +2 כרגע מבקש לעשות הסכם ממון, אני לא רוצה. יש לו צילום תעודת זהות שלי. 1- האם במידה והוא כותב בעצמו הסכם ממון וחותם בשם שנינו ומצרף את צילום תעודת הזהות שלי כדי לקבל אישור בבית משפט, ובית המשפט קובע פגישה לאישור ומגיע עם מישהי אחרת שכביכול זאת אני עם צילום תעודת זהות, בית המשפט ייאשר את הסכם הממון ללא תעודת זהות מקורית שלי? האם יקבלו אותו?

  1
  אורנה שב | 10.01.24
  הסכם ממון

  אני ובעלי נשואים שנתיים ורוצים לעשות הסכם ממון

  במידה ומגישים בקשה לבית משפט והם מזמנים לדיון האם שנינו צריכים להגיע עם תעודת זהות או צילום מספיק( בעלי איבד את תעודת הזהות ועד שתהיה חדשה…) האם ירשו ואותה שאלה לגבי בית גסים רבני

  1
  נטע פינקל | 08.01.24
  הסכם ממון

  האם כשמאשרים הסכם ממון אם זה אצל נוטריון ואם אצל בית משפט רו בית דין

  רבני האם הזוג עצמו צריך לגשת עם העורך דין או בלעדיו האם בית דין או משפט או נוטריון חייבים להקיא לשני בני הזוג את ההסכם והם חייבים להסכים?

  1
  טלי וקני | 07.12.23
  הסכם ממון

  שאלה בנוגע להסכם ממון

  1-האם כשעושים הסכם ממון ויש לזוג דירה משותפת שרשומה על שניהם ובטאבו שווים , האם בהסכם ממון יש אפשרות לרשום כשהם נפרדים אז תהייה חלוקה שונה או שאדם אחד יקבל את הדירה? 2-האם וכאשר עושים הסכם ממון לפני נישואים ואז כאשר מתחתנים צריך לאשר בבית הדין או משפט והאם האישור צריך להיות כאשר שני בני הזוג נוכחים? 3-במידה ועושים הסכם ממון ובמהלך הנישואים הזוג רוכש דירה שבחוזה שניהם רשומים ובטאבו שניהם רשומים אז זה אוטומטית זה מחולק חצי חצי בלי קשר להסכם ממון, ואם לא מה צריך להיות רשום בהסכם ממון? 4- אלא אם כן אחד מבני הזוג רוכש נכס ורושם אותו רק על שמו ובטאבו רק על שמו ?

  1
  אורנה | 07.12.23
  הסכם ממון

  הסכם ממון על דירה לאחר פטירה

  התחתנתי עם גרוש שיש לו ילד מנישואים קודמים. אנחנו רוצים לקנות בית. במצב בו יהיו לנו ילדים משותפים וחו"ח הגבר נפטר, כיצד אני יכולה לעגן חוקית מצב בו גרושתו לא תדרוש את חלקו של הילד שלהם בדירה? (הוסכם על הצדדים שבמקרה פטירה, כל הדירה תהיה נכס לבן זוג בחיים) האם הסכם ממון מספיק לשם כך?

  1
  ספיר א | 30.10.23
  הסכם ממון

  כספים בזוגיות פרק ב'

  בוקר טוב, אני נמצאת בזוגיות פרק ב מזה כשנה. מצבנו הכלכלי אינו זהה, בן זוגי מרוויח יותר ממני (כמעט כפול). לרוב בן זוגי משלם על הבילויים שלנו, כולל נסיעות לחו"ל, הופעות, מסעדות וכו . אני משתתפת בסכומים סמליים בלבד. הוא יודע ומכיר את מצבי הכלכלי ושאני לא יכולה להרשות לעצמי את המותרות האלה. האם בעתיד (המקרה שניפרד או שלא) תהיה לו עילה לתבוע אותי ולדרוש החזר כספי על כל מה ששילם עבורי ? תודה על ההתייחסות.

  1
  GALI8 | 13.03.23
  הסכם ממון

  הסכם ממון טרם החתונה

  שלום, מדובר בבחורה שעומדת להינשא. יש ברשותה כמה מאות אלפי שקלים. חלק נכבד מהכסף שברשותה הוא כספי ירושה, שקיבלה עוד בילדותה. מעוניינת לעשות הסכם ממון. מעוניינת שיירשם בהסכם שאם היא ובעלה לעתיד ירכשו דירה, היא תאפשר להשתמש בכסף שברשותה. על שם מי תהיה הדירה? מה קורה אם חלילה יתגרשו, האם הכסף שהשקיעה בדירה יעבור לרשותה לאחר הגירושין? הבחורה מעוניינת לעשות הסכם ממון גם על עובר ושב וקרן פנסיה, אפשרי? יש לציין שהכלה משתכרת פחות מהחתן. אחרי החתונה כל הוצאות הבית יתחלקו בין החתן לכלה שווה בשווה. יש לציין שהכלה תעזוב את עבודתה מעט לפני החתונה בגלל המרחק, כך שיתכן שבחודשים הראשונים לא תהיה לה הכנסה, למעט החסכונות שברשותה. תודה

  1
  מיכל ב. | 08.03.23
  הסכם ממון

  הסכם חיים משותפים-להפקדה בבית משפט?

  שלום ,בת זוגי ואני גרים יחד .לא נשואים. הורדנו מהאינטרנט הסכם חיים משותפים וחלוקת רכוש במקרה של פרידה . עשינו בו שינויים קלים והתאמנו אותו לצרכינו.עורכת דין ,חברה שלנו (ללא התמחות בתחום משפחה) ,מסכימה לחתום לנו על ההסכם.שאלתי- האם זה קביל? שאלה נוספת -האם יש להפקיד את ההסכם בבית דין לענייני משפחה/ נוטריון? תודה רבה.

  1
  גילי1 | 06.12.22
  הסכם ממון

  על מי חלה העבודה לשלח את הסכם הממון לפני הנישואין לקבלת תוקף משפטי? העורך דין או הזוג?

  שלום רב זוג חותם בפני עורך דין על הסכם ממון לפני הנישואין.על מי חלה האחריות לשלוח את ההסכם לקבלת תוקף משפטי? הזוג צריך לשלוח או העורך דין? אשמח לתשובה תודה רבה.

  1
  עמית ר | 21.08.22
  הסכם ממון

  אישור הסכם ממון בבית משפט

  נשוי לא דרך הרבנות, אלא נישואים דתיים פרטיים. הסטטוס כרגע ידועים בציבור. עשינו הסכם ממון אצל עו"ד. מאחר ואני גרוש עם ילדים, הסכם הממון לא שיגרתי ואני רוצה לאשרו בבית משפט. איך אני עושה את זה? טפסים? איזה בית משפט? תודה.

  1
  גידי בר | 09.08.22
  הסכם ממון

  רוצים להחתים את אחותי על הסכם ממון של ברק דניאלי

  אחותי אומנם בתפקיד בכיר ועם רקע בעריכת דין אבל בן הזוג שלה ברק דניאלי דיבר והראה לה את הסכם הממון שהוא מעוניין לחתום . היא חושבת שזה בסדר אבל לבנאדם יש בניין שלם במרכז ועוד בעלות על 11 דירות בבלגיה ועורכת הדין שלו רשמה רק דירת פנטהאוז אחת על אחותי במקרה פרידה איפה כל המשרדים שיש לו בראש פינה אין שום התייחסות למשרדים ועסקים קטנים בכל מיני מקומות אסטרטגיים על כבישי ישראל איך ניתן למנוע חתימה שכזו שהיא לא הגיונית ? זה הזוי שבשנות ה2000 אדם כזה כמו ברק דניאלי יתן בהסכם ממון רק דירה בשווי של 6 מיליון כאשר יש מיליונים רבים אחרים

  1
  נהוראי | 13.05.22
  הסכם ממון

  חובות בן זוג לאחר פטירה

  שלום, אני נמצאת בזוגיות עם גבר שעדיין לא גרוש באופן רשמי מאשתו (הם בהליך גירושין שנמשך כבר 5 שנים!) אני והוא ביחד 3 שנים , לפני כשנה נולד לנו ילד.. בן הזוג מבוגר ממני ב21 שנים .. כרגע אנחנן ידועים בציבור, בן הזוג צבר חובות רבים במהלך תהליך הגירושין שעודנו נמשך.. בינתיים החובות רק הולכים וגדלים.. אני חוששת שאם חלילה יילך לעולמו חובותיו יעברו אליי ואל בננו המשותף בירושה.. האם יש דרך להגן עליי ועל בני מפני קבלת החובות שלו ? הסכם ממון יוכל לעזור ? האם הסכם ממון יכול להגדיר דברים כאלה? ואם כשהוא יצליח להתגרש ואנחנו נתחתן הסכם ממון יוכל להגן עליי ועל בני מפני חובותין למרות שנתחתן ? תודה מראש

  1
  גליתא | 17.04.22
  הסכם ממון

  סעיף חיים משותפים - בעד ונגד

  שלום עו"ד יניר. אני וארוסתי עורכים הסכם ממון המתבסס על סעיף של הפרדה רכושית מלאה וסעיף של חיים משותפים. שמעתי הרצאה שבה עו"ד מאוד מנוסה המליץ שלא להכניס את פרק החיים המשותפים מכיוון שבתביעת גירושין סעיף זה יהיה נתון להמון פרשנויות, ובנוסף, צריך לבחון רטרואקטיבית האם כל צד קיים את חלקו בחיים המשותפים. רציתי לשאול - מה המגמה השלטת היום? להכניס סעיף שכזה או לא?

  1
  דניאל | 03.04.22
  הסכם ממון

  הסכם ממון וקניית דירה על הנייר

  שלום, לאישתי ולי אין הסכם ממון, אני מעוניין לעשות הסכם ממון אחרי נישואין, אני מודע שנצטרך להיפגש לפני שופט לאישור,אנחנו מעוניינים לקנות דירה על הנייר שתהיה על שם אמא שלי כרגע ככה אני מוגן במובן מסוים וגם אני משקיע הרבה יותר בדירה, בהנחה שאנחנו נקנה את הדירה על הנייר כרגע, אם אני מתחיל להשקיע בדירה לפני הסכם ממון בינינו זה תקין? אם אנחנו ניפגש, נסכם עם האישה את הדברים עם עוד ואז נמתין לביהמש אז זה יהיה תקין להתחיל להשקיע? או שרק אחרי הוראת שופט זה הזמן להשקיע בדירה על הנייר?מה דעתך? תודה

  1
  דוידי | 16.03.22
  הסכם ממון

  הסכם חיים משותפים-ממון

  שלום, אני ובן זוגי בזוגיות מזה שנתיים. לאחרונה רכשנו דירה וערכנו הסכם יחסים משותפים חתום ע"י נויטריון,המתייחס בין היתר גם לדירה ולהיבטים כלכליים אחרים במקרה של חלילה פרידה. נקבע לנו דיון , האם יש סיבה כלשהי שהשופטת לא תאשר את ההסכם, האם אנחנו צריכים להביא מסמכים נוספים מעבר להסכם עצמו, המעידים כי אנו גם ידועים בציבור?

  1
  איתיי | 08.03.22
  הסכם ממון

  אישור הסכם ממון בהית משפט

  בני התחתן בשנית, בנישואים דתיים אך לא דרך הרבנות. הוא ובת זוגתו חתמו על הסכם ממון בנוכחות עורך דין. בגלל שההסכם לא שיגרתי אמרה עורכת הדין שעליהם לאשר את ההסכם בבית משפט. איל בדיוק עושים את זה? עם מי יוצרים קשר?

  1
  סיגלית | 23.12.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון במעבר למגורים משותפים

  שלום . אני בן 44 גר לבדי בדירה של אימי.אני משלם לה שכירות קבועה אבל ללא הסכם שכירות.לאחרונה הכרתי בת זוג שאני מעוניין שתגור בדירתי. האם ואיזה הסכם ממון אני צריך לעשות עם בת הזוג? יש לציין שהדירה רשומה על אימי ותעבור אלי בירושה לפי צוואה. אני כמובן מעוניין שהדירה תישאר כולה ברשותי.

  1
  גיל רן | 26.08.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון למול רשום בטאבו וצו ירושה

  היי לבעלי ילדים מנישואים קודמים. צו ירושה שלו מבטיח את הרכוש שלנו לילדים מנישואינו בלבד. על מנת להבטיח זאת רציתי לשאול האם נוכל לעשות הסכם ממון שכל הרכוש המשותף שלנו הינו שלי אף על פי שבנסח הטאבו רשום על שם שנינו? האם הסכם הממון גובר על הרשום בטאבו. מדובר בנכסים מיום נשואינו קדימה. והאם זה באמת יסייע בלהבטיח את הרכוש רק לילדינו המשותפים תודה

  3
  סמדר קאקון | 18.08.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון עם גבר שאיננו גרוש עדיין

  הי, האם אוכל לחתום על הסכם ממון עם בן זוגי אשר נמצא בהליכי גירושין, ולמעשה יקח עוד זמן רב עד שייתגרש.לבן זוגי ילדים גדולים מנישואיו אלה.ארצה להגן על נכסיי וכספיי. ממה עליי להזהר ומהם הדברים עליהם עליי לשים דגש.תודה.

  1
  דניאלה | 04.08.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון בתחילת חיים משותפים

  שלום רב. אני ובת זוגתי מכירים יחד 6 חודשים. לפני חודשים התחלנו לגור יחד. לי יש נכס שעדיין בבניה. לאחר כמה זמן יהיו לבת זוגתי זכויות לנכס השייך לי? לאחר כמה זמן מתחילת חיים משוטפים צריך לעשות הסכם ממון?(חצי שנה, שנה) תודה מראש בברכה

  1
  מיכאל | 06.07.21
  הסכם ממון

  באיזה שלב בזוגיות כדאי לעשות הסכם ממון?

  באיזה שלב בזוגיות יש לבן הזוג זכות לתבוע בעלות על הנכסים ? האם זה משנה אם גרים יחד בדירה שבבעלותי או בשכירות?

  3
  רונה שיר | 14.03.21
  הסכם ממון

  האם ניתן להוסיף נספח להסכם ממון ולאשרו בבית משפט לפני קבלת דירה במתנה או רק לאחר העברתה על שמי

  לאשתי ולי הסכם ממון עם הפרדה מוחלטת שאושר בעבר בבית משפט. אבי מתכונן לתת לי את הדירה בה אנו מתגוררים במתנה. לייתר ביטחון, מעוניין להוסיף נספח להסכם הממון המציין שהדירה שלי ללא כל קשר למשך המגורים המשותפים ולאשר את הנספח בבית משפט. השאלה: האם ניתן לחתום ולאשר את הנספח בבית משפט לפני העברת הדירה (תוך ציון הכוונה לתת את הדירה) או רק לאחר העברת הדירה על שמי?

  1
  אביתר | 11.03.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון לאחר פרידה וחזרה ומה קורה במקרה ולא נערכה צוואה

  שלום, אבי גרוש כשנה וחצי ובקשר עם ידועה בציבור כשנה הוא אמר לי שעשה הסכם ממון לפני כשנה. לפני כחודש וחצי אבי נפרד ממנה והתחיל לצאת עם אחרת אולם עכשיו הוא חזר אליה (לידועה בציבור) שוב. במקביל אבי גם לא ערך צוואה. שאלותיי 1. במקרה של פרידה וחזרה האם הסכם הממון בכלל תקף הוא צריך לערוך אותו שוב? 2. האם הסכם ממון הוא תקף במידה ולא אושר בבית משפט או שמספיק שההסכם נחתם אצל עו"ד ? 3. במקרה של פטירתו ושאין צוואה - האם לידועה בציבור יש זכויות כלשהן? אשמח לכל טיפ נוסף . בתודה מראש

  1
  אסתר.ר | 16.02.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון במהלך הנישואין

  תודה על תשובתך המהירה במידה ואני מוסיפה נספח זה צריך לעבור דרך בית משפט מאחר ואנו נשואים וגרים בבית שרכשתי יחד עם ילדינו?

  1
  מלי חיימוביץ | 07.02.21
  הסכם ממון

  הסכם ממון במהלך הנישואין

  אני נשואה 10 שנים + 2 . לפני הנישואין היתה ברשותי דירה על שמי. ערכתי לפני הנישואין הסכם ממון ורק לאחר מכן נישאנו ובעלי גר איתי בדירה מספר שנים. בהסכם נכתב: " כי כל נכס וזכות שהם, לרבות כספים, מקרקעין, נכסי דלא נידי וכלי רכב, שהיו רשומים טרם הנישואין ו/או שיהיו רשומים במהלך הנישואין על שם אחד מהם , יהיו שייכים אך ורק למי שעל שמו הם רשומים ולא יכללו במסגרת איזון משאבים". הדירה שהיתה ברשותי נמכרה ורכשתי דירה אחרת מכספי בלבד ולכן הדירה נרשמה על שמי בלבד. האם עלי לערוך שוב הסכם ממון?

  1
  מלי חיימוביץ | 07.02.21