הסכם ממון-בעלות על דירה - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 20:16, 4 בפברואר 2014

  שלום בעתיד ייתכן ויבוצע פרוייקט תמ"א 38ב' בבניין שבו אני מתגורר, דבר המצריך הריסה ובנייה מחדש של דירות המגורים. בזמנו עשיתי עם אשתי הסכם ממון שקובע שהדירה בגוש המסויים ובחלקה המסוימת בבעלותי, כמו כן נכתב שהצדדים מסכימים בזה כי לעניין הרכוש האישי (הכולל גם את הדירה), לרבות תמורותיו של אותו רכוש ו/או חלופיו ו/או חלופי חלופיו, רשאי אותו צד שהינו הבעלים ברכוש לעשות בו כראות עיניו. איש מן הצדדים אינו זכאי בשום צורה שהיא לזכויות ברכוש או בכספים ואו בזכויות של משנהו על פי כל עילה שהיא. האם הנוסח הזה קובע שגם בדירה החלופית שתיבנה במקום הדירה הנ"ל אין לזוגתי שום זכויות והיא תישאר רק בבעלותי או שיש צורך להוסיף סעיף נוסף שיבטיח זאת?? תודה מראש

  השב
 • 19:49, 13 בפברואר 2014

  שלום ליאור,
  עקרונית אם מופיעה נוסח המבטא כי למשל אף דירה חלופית אשר תירכש במקום הנוכחית שייכת לאותו צד אשר בבעלותו הנכס אזי הזכויות נותרות של הצד - הבעלים.
  כמובן שהוספת סעיף יכול להוות ביטחון לקיום התנאי.
  אני חושבת שהכי נכון ועל מנת להיות בטוח כי ההסכם מהווה בדיוק את רצונכם - לתת לעורך דין המומחה בתחום הסכמי הממון לעיין בו ולבחון תנאיו.

  בברכה,

  סופי ספקטור, עו"ד

  תגובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כלשהו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.