רכישת דירה לפני נישואין ותשלום משכנתא תוך כדי - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 23:59, 16 ביוני 2014

  שלום, ברושתי דירה שרכשתי והינה בבעלות מלאה שלי (ללא משכנתא). אני מעוניין לצאת לרכישה נוספת להשקעה. ההשקעה הבאה שלי תמונף באמצעות הדירה שכבר בבעלותי + משכנתא שאקח כנגד משכון הנכס החדש שארכוש. כמובן שאת הנכס החדש שארכוש אצטרך לשלם ב 20 שנים הקרובות. השאלה שנשאלת היא, האם הנכס החדש שאני מעוניין לקנות (אינני נשוי עדיין) יוכל להרשם בהסכם ממון כנכס אשר לא יחולק בחציו בעת (חלילה) גירושין ? גם בהתחשב בעובדה שאנוכי משלם אותו במהלך נישוי (העתידיים) ? למרות שהתכנון הוא מימונו יהיה נטו מהשכרת הדירות עצמן. בתודה מראש.

  השב
 • 09:12, 17 ביוני 2014

  בוקר טוב רונן. הסר דאגה מליבך. הסכם ממון שתערוך נועד בדיוק בשביל מצבים כאלה. כלומר, שתהיה גמישות כלכלית שאפשר יהיה למכור לקנות ולהשכיר את הדירה שרכשת וגם דירה נוספת או חלופית , ואת כל הרכוש לשמר , להשכיר וכן לשפצו או להשביחו (תוכניות תמ"א לסוגיהן) מבלי לחשוש שבת הזוג תחסום או תדרוש חלק.
  ההסכם (אם יערך ע״י איש מקצוע מיומן) יטפל בכל אחד מהמצבים שתיארתי וכן מצבים נוספים אפשריים בעתיד ויש לא מעט כאלה למשל: אם הדירה לא תושכר במשך חודשיים -
  מה עם המשכנתאות? או אם לפרק זמן מסויים תרצה לגור בדירה עם בת הזוג. הסכם הממון יקבע במדויק את מה שאתה ובת הזוג שלך תחליטו שמתאים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.