חתימת הסכם ממון אצל נוטריון בלבד - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • ל

  נשלח ע"יל 15:19, 20 במרץ 2012

  שלום אני וחברי מזה כ2 רוצים להתחתן אנו בפרק ב' לי 2 ילדים ולא 3 ילדים(עם האמא) יש ברשותי דירה ואנו מתכוונים לגור בה לאחר הנישואים אני רוצה הסכם ממון אך ורק עבור הדירה א. האם ניתן להוריד הסכם ממון לדוגמא המתאים לצרכנו ולחתום אצל נוטוריון בלבד ב. האם ניתן שרק נוטוריון יאשר את ההסכם ויהייה לו תוקף כמו פס"ד ג. והם נכון שרושם הנישואין יכול להחתים על הסכם כזה האם יש תוקף כמו פס"ד

  השב
 • 13:00, 17 באפריל 2012

  שלום ל

  במקרה שלכם כבני זוג שטרם נישאו ניתן לאשר הסכם ממון על מנת ליתן לו תוקף של פסק דין בביהמ"ש לענייני משפחה או אצל נוטריון או רשם נישואין.
  לאחר נישואין ניתן לאשר הסכם ממון בביהמ"ש לענייני משפחה או בביה"ד הרבני בלבד ולא אצל נוטריון.
  חשוב לדעת כי הסכם ממון אשר לא אושר כנדרש הינו חסר כל תוקף משפטי ולא ניתן לאכפו, אם ישנו הסכם המקובל על בני הזוג אזי כדאי מאוד לחתום עליו וגם לאשר אותו כדין.
  כמו תמיד בהמלצותיי גם כאן, לטעמי, חשוב מאוד לערוך הסכם ממון אצל עו"ד מנוסה הבקי בתחום דיני המשפחה, אשר יטיב לנסח אותו באופן יעיל מאוזן והוגן לשני הצדדים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.