שם חברה מורכב ממס' שמות - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 12:42, 4 בספטמבר 2012

  אני עובד על פיתוח אפליקציות ולשם ה"חברה" שלי יש שם שאני הרכבתי ממס' שמות. האם אני אמור לבדוק אם קיים שם כזה (למרות שהסיכוי נמוך) והאם אני אמור לרשום אותו כשלי? חשוב לי גם לציין שפיתוח אפליקציות היא לא העבודה העיקרית שלי אלא משהו שאני עובד עליו בסופי שבוע. תודה מראש

  השב
 • 12:50, 4 בספטמבר 2012

  שלום יובל.

  תודה על המייל.

  כדאי לבדוק בפנקס סימני המסחר, אם רשום סימן זהה או דומה עד כדי הטעיה. את הבדיקה ניתן לעשות באתר האינטרנט הרשמי של רשות הפטנטים.

  כמו כן, אם היסן אינו "תפוס", כדאי לרשום אותו ברשות הפטנטים.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.