שאלה חשובה מאד,אשמח לתשובה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • אמיר

נשלח ע"יאמיר 12:32, 9 בספטמבר 2012

יש לי שם רשום רשם החברות יותר מעשור,על אותו שם במשך העשור האחרון אני גם משתמש בשם המותג שלי,לפני כחצי שנה הגשתי בקשה ברשם סימני המסחר על השם.לאחר שהשם הגיע לשלב הקובל קיבלתי התנגדות,יש לציין שאותו שם היה פנוי בטובין שביקשתי.כמובן שזה מתנהל דרך עו"ד כרגע.רציתי לדעת האם יש עילה לפסול אותי משם שאני משתמש יותר מעשור? ושגם לא היה רשום בטובין שביקשתי?

השב
  • 17:40, 9 בספטמבר 2012

אמיר שלום,

תודה על המייל.

היות והינך מיוצג על ידי עורך דין, מפאת חוקי האתיקה, איני יכול לייעץ לך.

גם אם לא היית מיוצג, לא ניתן לתת יעוץ בעניין זה מבלי לקבל את כל העובדות הרלוונטיות.

צר לי שלא יכולתי לעזור.

בברכה,

תגובה
  • 15:29, 10 בספטמבר 2012

תודה על התגובה,שאלה נוספת יש לי לגבי מדגם,כמה עולה לעשות מדגם רשום? אם אני עושה את המדגם בארץ ומישהו מייצר בסין,זה אומר שהוא לא יוכל להכניס מוצר כמו שיש לי במדגם לישראל?

תגובה
  • 16:00, 10 בספטמבר 2012

שלום אמיר.

תודה על המייל.

לצורך רישום מדגם יש לשלם לרשות הפטנטים (מחלקת מדגמים) 187 ש"ח אגרת הגשה ו-170 ש"ח אגרת פרסום. בנוסף, אם עו"ד ירשום את המדגם עבורך, בנוסף לאגרת רשות הפטנטים, יהא גם שכר טרחה.

רישום מדגם יעזור באכיפת זכויותך כנגד מדגמים מפירים וזיופים, גם אם מיוצרים בסין.

בברכה,

תגובה
  • 10:57, 12 בספטמבר 2012

שאלה נוספת לגבי מדגם,האם שאני מגיש משהו למדגם גם יש המתנה של התנגדויות וכאלה? או שפשוט אחרי שאני רושם מדגם אומרים לי אם זה קיים או לא,ואם אפשר לרוץ עם זה קדימה
    2.המשרד שלכם רושם מדגמים?

תודה

תגובה
  • 14:24, 12 בספטמבר 2012

אמיר שלום.

תודה על המייל.

לאחר ההגשה, צריך להמתין לבחינה. באופן תיאורטי, אתה יכול "לרוץ עם זה" לאחר ההגשה.

לשאלתך: משרדנו כן רושם מדגמים.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים