הגנה על שם של גישה חינוכית - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 20:34, 12 בספטמבר 2012

  למשפחתי רשת של מסגרות לחינוך לגיל הרך מזה למעלה מעשר שנים. האם ניתן לרשום סימן מסחר על השם של הגישה החינוכית הייחודית? האם ניתן לרשום במסגרת אותה בקשה הגנה על השם בוריאציות שונות? לדוגמא: "הגישה החינוכית ה... ו- "החינוך ה..." אשמח לעצתך

  השב
 • 23:54, 12 בספטמבר 2012

  רן שלום.

  תודה על המייל.

  על מנת ליתן דעתי בהקשר לסיכוי לרשום סימן מסחר, עלי לראות את הסימן במדויק (מסוגנן, עם או בלי לוגו וכו') ולדעת בדיוק למה נועד.

  כמו כן, יש לעשות חיפוש בפנקס סימני המסחר על מנת לראות שלא נרשמו סימנים זהים או דומים עד כדי הטעיה.

  על פניו, קשה לי להאמין כי ניתן לרשום "הגישה החינוכית ..." ו-"החינוך ה..."

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.