יבוא מוצר מסין הממותג בארה"ב - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 12:21, 20 בנובמבר 2012

  שלום, ברצוני לייבא מוצר ספורט כלשהו מסין. הזמנתי דוגמא הביתה והמוצר הגיע יחד עם 3 די וי די כשהכל ממותג ע"י מישהי בארה"ב, קליפורניה. בדקתי ב-uspto וראיתי שהמוצר אכן רשום כ trademark.דיברתי עם מכון הפטנטים בירושלים, בארץ זה כנראה לא רשום, גם ניסיתי במנוע החיפוש. השאלות שלי הן כאלה: איך אני בודקת אם גם המוצר עצמו מוגן כפטנט, כמדגם או כדגם (הבנתי שבארה"ב יש גם "דגם"). מה קורה עם המוצר והשם, או רק השם, מוגנים בקליפורניה ולא בארץ, האם מותר לי לשווק את המוצר בארץ בלי בעיה? האם עדיף למחוק את השם מהמוצר כדי לא להיות חשופה לתביעיות? איך אני בודקת בצורה הרמטית שאכן המוצר והשם לא רשומים בארץ? האם מותר לי למכור את המוצר גם בארה"ב בלי השם ובלי הדי.וי.די? האם מותר לי למתג את המוצר על שמי? תודה מראש, אתי

  השב
 • 17:14, 20 בנובמבר 2012

  אתי שלום.

  תודה על המייל.

  לדעתי, לא ניתן ליתן מענה הולם שלאלותייך המשפטיות במסגרת פורום.

  זהו מקרה הדורש את מלוא תשומת הלב של עורך דין הבקיא בתחום הקניין הרוחני. יש לבדוק במדוייק את המוצר שאת מייבאת ולערוך את כל הבדיקות/חיפושים הנדרשים.

  רק ארצה להוסיף כי גם אם בעל המוצר ו/או בעל הזכויות במוצר לא רשם את מלוא זכויותיו בישראל, עדיין, במקרים מסויימים הוא יוכל לתבוע אותך.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.