"גניבת" שם עסק ועיסוק - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יונת

  נשלח ע"ייונת 17:46, 30 בנובמבר 2012

  לפני כחמש שנים פתחתי עסק המעניק שרותים בשם מאוד מקורי ומיוחד. בדקתי וגלשתי הרבה מאוד לודא שאין משהו דומה או קרוב לזה..היום נתקלתי בעסק חדש בעל אותו שם ואותו תחום עיסוק ואפילו פירוט השירותים והנוסח נראה כלקוח היישר מהדף שלי..האם זה חוקי? ומה אוכל לעשות בנדון? תודה

  השב
 • 09:08, 2 בדצמבר 2012

  יונת שלום.

  תודה על המייל.

  נראה שיש מקום להגיש בקשה לבית משפט להוציא צו מניעה כנגד העסק החדש שמפר את זכויותייך/קנייך הרוחני. כמו כן, ניתן לבקש מבית המשפט שיפסוק לטובתך פיצויים.

  אף אם לא רשמת סימן מסחר, ניתן להסתמך על "גניבת עין", "עשיית עושר ללא משפט" ועוד.

  בכל מקרה, לדעתי כדאי לך להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום, אשר יבדוק את העובדות הרלוונטיות.

  בברכה,

  תגובה
 • 16:20, 15 בדצמבר 2012

  הרבה תודה. חייבת להודות שהופתעתי לעצם תגובתך...לא לתכנה. מעריכה את זה מאוד.
  שבוע טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.