רישום סימן מסחר הקיים בארה"ב - בישראל - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 23:34, 15 בינואר 2013

  שלום עו"ד דייויד אנו חברה ליבוא גאדג'טים מסין. אחד המוצרים שאנו מייבאים מסין הוא מוצר (ומותג) שהמפעל בסין מייצר עבור חברה אמריקאית ואותו מוצר נמכר בארה"ב. בעלי סימן המסחר בארה"ב הגישו בקשה לרישומו בארה"ב אך הם טרם קיבלו רישום סופי (עדיין בשלב בו ניתן להגיש התנגדות). שאלתי: האם נוכל לרשום סימן מסחר על אותו שם בישראל? האם החברה בארה"ב תוכל לתבוע אותנו אם נרשום סימן מסחר בישראל? שאלה נוספת: האם לאחר הגשת בקשה לרישום סימן מסחר בישראל (ובטרם אישור סופי) נוכל למנוע מיבואנים אחרים לשווק אותו מוצר תחת שם מסחר זה? (היבואנים האחרים מייבאים ממפעלים אחרים בסין שלמעשה מחקים/מזייפים את המוצר - אנו רוכשים מהמפעל שמייצר את המקור ויש לנו בלעדיות מהמפעל על שיווקו בישראל). אודה לתשובתך המהירה....

  השב
 • 09:29, 16 בינואר 2013

  שלום משה.

  תודה על המייל.

  לפי המידע המועט שברשותי, עושה הרושם שהחברה האמריקאית הינה בעלת הסימן מסחר. לדעתי, לא תוכל לרשום הסימן בישראל, היות והסימן אינו שלך.ואכן, החברה בארה"ב תוכל למנוע ממך לרשום את הסימן.

  בקשה לרישום סימן מסחר, שעדיין לא הבשילה לרישום, אינה יכולה למנוע שימוש מאחרים.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.