שימוש בתמונה של ידוען - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 21:27, 1 באפריל 2013

  שלום , ראיתי שישנה אופציה בגוגל לחיפוש תמונות של מפורסמים לצרכים מסחריים,השאלה האם אפשרי באמת להשתמש בתמונה של מפורסם ללא ידיעתו?ואם לא מותר להשתמש בתמונה (נניח שהשגתי אישור מהצלם) ולטשטש את הפנים של ההמפורסם?

  השב
 • 11:15, 2 באפריל 2013

  שלום עומר.

  תודה על המייל.

  באופו עקרוני, לא ניתן להשתמש בתמונות של ידוענים לצרכים מסחריים. שכן שימוש זה פוגע בזכויות היוצרים של הצלם ופוגעים בזכויות הדמות המצולמת.

  קבלת רשות מאת הצלם להשתמש בתמונתו של ידוען, אינה מלמדת כי אינך פוגע בידוען. הכל תלוי בנסיבות העניין.

  בברכה,

  תגובה
 • 12:31, 2 באפריל 2013

  אבל אם יש אישור מהצלם את הפנים של הידוען אני מטשטש?

  תגובה
 • 15:07, 2 באפריל 2013

  קשה לדעת, שכן, איני יודע מה טיב הקשר בין הצלם לידוען. כמו כן, ייתכן והטשטוש בעצמו פוגע בידוען.

  בקיצור, צריך לבדוק את נסיבות העניין ואת כל העובדות הרלוונטיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.